concern sportdag 1972 3"loriacle gend jaar ook een afvaardiging uit de gedistilleerd- en wijnsector en mis schien zelfs van de dan tot het concern behorende Franse brouwerijen aan de spelen zou meedoen. Bekijken we alle takken van sport nog even afzonderlijk, dan zien we dat bij BADMINTON Rotterdam de toon aan gaf. De ploeg verloor slechts één wed strijd en speelde eenmaal gelijk, het geen resulteerde in 21 wedstrijdpun- ten. Amsterdam II kwam na jaren ein delijk van de onderste plaats af, wat ongetwijfeld te danken is aan de unieke oefenruimte, die ze sinds enige tijd aan de Mauritskade hebben. Men bereikte met 10 wedstrijdpunten de derde plaats. Amsterdam I werd tweede met 13 wedstrijdpunten, Den Bosch vierde (9 punten) en Bunnik vijfde (6 punten). Over het algemeen is er in deze tak van sport nog een tekort aan dames. Het Organisatiecomité zorgt elk jaar weer voor een aantrekkelijk damesprogramma. Ditmaal werd een bezoek gebracht aan de Floriade, waar ongeveer 75 Hei- nekendames een paar heerlijke uren doorbrachten. Het was op vallend, dat de belangstelling voor dit uitstapje voornamelijk kwam uit Rotterdam, Den Bosch en Bunnik. Voor de Amsterdam mers was de Floriade kennelijk al een bekende zaak. De Sportdag 1972 heeft voor de deel nemers wederom vele genoeglijke uren en bij vlagen ook wel momenten van spanning opgeleverd. Er is over de ge hele linie met veel animo gespeeld en van al te veel klasse-verschil was be slist geen sprake. Dat bleek met name tijdens de prijsuitreiking 's avonds in de kantine van de brouwerij Maurits kade, toen van iedere vestiging ten minste één vertegenwoordiger een af- delingsprijs in ontvangst mocht nemen. In de ogen van de organisatoren was het sportieve gedeelte dan ook zeer geslaagd, maar minder enthousiast was men over de publieke belangstel ling. Er zijn daarvoor natuurlijk wel een paar factoren te noemen, zoals dit maal het niet al te gunstige weer en het samenvallen met de Olympische Spelen, maar dat ons personeel prak tisch geheel verstek liet gaan, is toch wel een jammerlijke zaak. Vooral ook omdat men juist het Olympisch Sta dion als vaste locatie heeft gekozen, omdat daar het publiek alle sporten zo dicht bij elkaar aantreft. Grote belangstelling was er evenwel van de zijde van de Raad van Bestuur. De heren Heineken, Van Marwijk Kooy en Van der Werf namen bij alle takken van sport een kijkje, terwijl de heer Van der Werf aan het einde van de dag de prijzen uitreikte. Bij die gele genheid zei hij te hopen dat het vol Het BILJARTEN leverde een overwin ning op voor Amsterdam I met 8 wed strijdpunten. Dit team toonde zich in alle ontmoetingen met de overige ves tigingen de sterkste. Rotterdam (6 punten) werd tweede, Den Bosch (4 punten) derde, Bunnik (2 punten) vierde en Amsterdam II (0 punten) sloot de rij. Hoge series werden er nauwelijks gemaakt, omdat de wed strijdtafels niet al te best liepen. Bij het BRIDGEN was Rotterdam zeer goed in vorm, al moet gezegd worden, dat ze de wind wel mee hadden. Van het maximum van 1600 punten dat te verdelen viel, behaalden zij er 398V3, wat neerkomt op 25%Het gemiddel de lag op 320. Den Bosch (3332/3) en Amsterdam II (321V3) bleven daar bo ven; Amsterdam I (283V3) en Bunnik (26373) kwamen daar ver onder. Enige beroering bij het doorgaans zo rustige gezelschap bridgers werd ver oorzaakt door een verhuizing aan het begin van de dag, toen bleek dat de geplande lokaliteit te klein was. Het HENGELEN had een bijzonder gezellig verloop, al waren de stekkies niet allemaal gelijkwaardig. Hier en daar was het onder de wallekant te ondiep en het gebeurde nogal eens, dat men vast kwam te zitten in vuilnis, kapotte stoelen of oud roest. Toch werd er meer gevangen dan vorig jaar, wat een bemoedigend teken is. Bun nik ging aan kop met een totale lengte van 1104 cm. Een goede tweede was Den Bosch (733 cm), Rotterdam (423 cm) werd derde, Amsterdam II (182 cm) vierde en Amsterdam I (78 cm) Trouwens, de biljarters voelden zich in het te grote, ongezellige restaurant zuid niet bijster goed thuis, hetgeen de wedstrijdsfeer niet ten goede kwam.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 18