Ere-gasten bij het Aalsmeers Bloemencorso J. F. Stap zeilcoach in Kiel Zaterdag 16 september trok het Aals meers Bloemencorso door Amsterdam. De fleurige praalwagens passeerden op de Dam het Koninklijk Paleis, waar Koningin Juliana de bloemenzee vanaf het bordes gadesloeg. Onder de gasten bevonden zich Prin ses Gracia van Monaco met haar 14- jarige zoon Albert, de burgemeester van Aalsmeer, de heer L. Brouwer, en de heer A. H. Heineken, bij wie Prinses Gracia en haar zoon tijdens het infor mele bezoek aan Nederland logeerden. gegevens, je doet kort voor de wed strijd zelf nog metingen, adviseert over de gewenste zeilen, en blijft dan, als het startschot eenmaal geklonken heeft, in de volgboot maar hopen dat alles goed gaat.' 'Als ik achteraf de klasseringen van onze Nederlanders zie, moet ik zeggen, dat het me wel iets is tegengevallen. Precies een jaar voor de Spelen heb ben we op dezelfde baan pré-Olym pische wedstrijden gehad, met beslist betere resultaten. En als je dan be denkt dat b.v. Imhoff daarbij derde was en dit jaar bij de Europese kam pioenschappen ook een derde plaats behaalde, dan verwacht je meer.' 'Maar och, met Staartjes/Kurpershoek vijfde (ter wereld) in de Tempest- klasse, Imhoff/Korver tiende in de F.D. en Douze 23e in de Finjollenklasse, mogen we toch niet ontevreden zijn. Vooral niet als je ervan uitgaat, dat het weer ons niet meezat, omdat we gewend zijn aan een flinke wind, en het nu praktisch elke dag met die wind heel povertjes gesteld was.' De heer Stap, zelf jarenlang een voor aanstaand zeiler op internationale wedstrijden en in de Olympia-jol drie maal kampioen van Nederland, kan nu even uitblazen na deze 'machtig in teressante belevenis'. Maar zeer bin nenkort wordt er al weer gesproken over het volgende vier-jarenplan. Im mers zeilen gaat altijd door. Onze directeur Financiën, de heer J. F. Stap, heeft de Olympische Spe len 1972 van zeer nabij meegemaakt. Als coach van de Nederlandse zeilers in de Flying Dutchman- en Tempest- klasse volgde hij het wedstrijdgebeu- ren in Kiel dagelijks op de voet. Het was trouwens niet zijn eerste Olym piade, want tijdens de Spelen van 1952 in Helsinki was hij reserve in de Finnjollenklasse. Tijdens grote zeilwedstrijden in binnen- en buiten land worden de zeilers begeleid vanuit een door Heineken gesponsorde volgboot. Als lid van de Olympische voorberei dingscommissie van het Nederlands Zeilverbond heeft hij vele jaren naar de jongste spelen toegewerkt. In Kiel ging het naast de technische begelei ding ook om de opvang van de Neder landse deelnemers. J. F. Stap over zijn coach-schap: 'Ja, je kent die jongens al jaren. Je weet wat ze in hun mars hebben. Tot welke prestaties ze in staat zijn. Maar als het dan niet helemaal volgens de verwachtingen gaat, moeten ze iemand hebben om tegenaan te praten.' 'Ook vóór elke wedstrijd neem je alles met ze door. Je analyseert de weer berichten, je bekijkt de laatste stroom-

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 16