waterpolo roeien sportvissen zeilen Wedstrijddansen met wervelend succes A. Wijnands (honkbal) W. Braggaar (Kaartenkamer): U.Z. S.C. (Ie klasse KNZB). Daarnaast waterpolo. Mevr. E. Wessels-Mager (Rotterdam): niet in clubverband. Voorts hockey en tennis. R. de Vaan (Technische Dienst Den Bosch): Vereniging De Watervrienden. Bij atletiek diverse prestatielopen over 5 en 10 km. Daarnaast nog tennis. E. Mol (Central Engineering Rotterdam): van 1949 tot 1952 bij H.Z.C. in Hilver sum, maakte goede tijden op de rugslag. Voorts tennis bij Thirty All in Schoon hoven. Margo Cornelissen (Export): Vereniging W.I.C.O. Voorts volleybal en turnen (ver schillende diploma's). J. van Elderen (Boekhouding Rotterdam): niet in een vereniging. Ook actief in de wandelsport. B. A. Stefanon (Winkelverkoop Bunnik): Zwem- en Poloclub Almelo Z.P.A., des tijds kampioen bij de jeugd beneden 16 jaar. C. E. de Heer (Central Engineering Rot terdam): Nautilus, in 1962 in de 'acht' de Head of the river gevaren. mini motorfietsen was de sil&f5ort voor de jongsten gebo ren. Jan Schiet (49), een bekend wedstrijdzeiler op Loosdrecht, zag het meteen. Dit is de kans om de jeugd te pakken voor de zeil- sport. In zijn club De Vrijbui ter werd een van de eerste Pl- ratenclubs opgericht, een naam die door ontwerper Kraaier aan het bootje gegeven was. We stellen aan de aspirant- zeilertjes wel enkele eisen. Zo moeten zij allemaal tenminste het J. van der Pauw (Interne Dienst Maurits- kade Amsterdam): lid van de Visclub van de brouwerij. H. Duiker (Gewestelijk Verkoopkantoor Amsterdam): was gedurende ongeveer 15 jaar eerste bij de Heineken Hengel- wedstrijden. Voorts korfbal, judo, tennis, tafeltennis, kegelen, dammen, schaken, klaverjassen en bridgen. J. C. J. Schiet (Centrale Technische Dienst): G.W.V. De Vrijbuiter. In de periode 1946-1964 ruim 200 prijzen in wedstrijden gewonnen. Thans nog zeer actief als instructeur, voornamelijk bij de jeugd. J. Dorrepaal (Rotterdam): Roei- en Zeil vereniging te Reeuwijk. H. P. van Gent (Administratieve Organi satie): Zeilinstructeur. Vroeger ook vol leybal bij Detri/Haag, badminton bij SIO in Leidschendam, voetbal, handbal, zwem men. A. Tak (Gewestelijk Verkoopkantoor Zwol le): Elburger W.V. Admiraal van Kins- bergen, thans wedstrijdcommissaris; heeft veel bemoeienis met het jeugdzeilen. J. J. Wesdorp (Planmatig Onderhoud): Watersportvereniging Numansdorp (plat bodem). J. Schermerlé (Centraal Secretariaat Horeca): W.S.V. De IJssloot, Amster dam. Vroeger voetbal bij B.B.D.A., zater dagmiddagafdeling KNVB. 1 A. Tak met zijn gezin tijdens een zeiltochtje. mini«:eilkim zwemdiploma A hebben, minimaal zeven jaar zijn, een zwemvest dra gen en kunnen roeien. Iedere zaterdag beginnen we om 10 uur en gaan tot een uur of een door met lesgeven. Het is onge looflijk om te zien hoe die kleine apen in recordtijd alles onder de knie krijgen. Het lijkt wel of deze jonge kinderen een heleboel din gen aanvoelen waar ouderen we ken op moeten oefenen. Terwijl Jan Schiet in zijn motor- vlet tussen de zeilbootjes kruist Op de foto de heer en mevrouw Slingerland; de dansjapon van mevrouw Slingerland is haar eigen ontwerp. Bij de enquête 'Hoe sportief zijn onze medewerkers' trof ons het in gevulde formulier van de heer W. Slingerland (Winkelverkoop Bun- nik), die samen met zijn vrouw op succesrijke wijze de amateur-dans- sport beoefent. Op 28 mei van dit jaar werden zij namelijk voor de tweede achtereenvolgende maal kampioen van Nederland in de cate gorieën ballroom- en latin-american- dansen. Een prestatie, waar vee! voorbereiding aan voorafging. Veertien jaar lang ging het echt paar Slingerland drie a vier keer per week naar Amsterdam voor les sen. De eerste jaren hadden zij les van de bekende dansleraar Voeten en daarna van Wim Borel, een le raar die meer kampioenen aflevert. Ambities om professionals te wor den, hebben zij niet. Wel zullen zij in de maand oktober Nederland vertegenwoordigen op de wereld kampioenschappen in Australië. Daarna nemen zij afscheid van de danssport, mede vanwege de druk ke werkzaamheden van de heer Slingerland. Overigens blijft mevrouw Slinger land wel zijdelings betrokken bij het dansgebeuren in Nederland: zij is nl. een veel gevraagd ontwerp ster van dansjaponnen en houdt dit werk op veler verzoek voorlopig aan. Naast dansen is paardrijden (sprin gen) een hobby van de heer Slin gerland. In 1972 eindigde hij als 8e bij de Stichtse kampioenschappen. Knipsel over de zeilactiviteiten van J. Schiet uit het Belgische weekblad 'De Post'.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 11