heineken race in engeland Elk jaar wordt in Engeland tussen de top van de Snaefellberg op het eiland Man en de Tower in Blackpool een merkwaardige race gehouden, waarbij het er om gaat de overtocht op de snelste of op de meest spectaculaire wijze te maken. Om het evenement in Engeland luister bij te zetten was de bekende Heineken-bierton overge bracht. 'Bemand' met een viertal char mante meisjes toerde het opvallende voertuig door de straten van Londen en Blackpool. Tot de deelnemers aan deze door Heineken gesponsorde 'Heineken Beer Festival Race' behoor den de 24-jarige reisbureaudirecteur John Williams en de 21-jarige jour nalist Roy Hill, die op hun 24-uurs race ook even de G.P.O. Tower in Londen, de Eiffeltoren in Parijs en de Euromast in Rotterdam aandeden. Dat gebeurde in het licht van Engelands toetreding tot de Euromarkt, hetgeen het Britse stuntteam onderstreepte door op deze punten speciale 'eendags-enveloppen' te laten afstempelen en 'Kippers', een typisch Engels visgerecht, uit te delen. Een onverwachte handicap voor de twee ondernemende Engelsen was de pilotenstaking op 19 juni, precies op de dag dat zij de oversteek van Schip hol naar Liverpool maakten. Het is hun niet gelukt de finish in Blackpool tijdig te bereiken, maar voor hun exceptio nele onderneming werden ze toch royaal beloond. Op Schiphol werd het tweetal door een in Volendams costuum gestoken Heineken-medewerkster be groet. De foto op Schiphol toont v.l.n.r. John Williams, mevrouw M. J. Hilbrand-van Eek en Roy Hill.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 22