Reisvereniging Vers van't Vat Uitgaansdag naar Oosten des Lands De Reisvereniging 'Vers van 't Vat' uit Rotterdam heeft op het eerste weekeinde in juli de jaar lijkse busreis gehouden. Het reis doel was ditmaal de Achterhoek, waar men ondanks de aanhou dende regen, twee heel gezellige dagen heeft beleefd. Men logeer de in een hotel in Hengelo. Toen het zondag even droog was, werd in de bossen in de om geving van Nijverdal de tradi tionele verloting gehouden. Hoogtepunt van de reis was wel het bezoek aan Giethoorn, waar men met punters een heerlijk tochtje over het water heeft ge maakt. Zaterdag 2 september komen de leden van de Reisvereniging bij een voor de jaarlijkse feest avond. Dan zullen er beslist weer heel wat herinneringen aan dit zeer geslaagde weekend uitstapje worden opgehaald. Op het perron was het bij aankomst van de Heineken-express een drukte van belang. Om even over negen 's morgens vertrok op donderdag 1 mei van het Centraal Station te Amsterdam een overvolle Heineken-express richting Den Haag. De jaarlijkse uitgaansdag voor onze gepensioneerde oud-medewerkers van de vesti ging Mauritskade was weer begonnen. Reeds vóór het vertrek was het op het perron een drukte van belang. Het weerzien na een jaar was er oorzaak van, dat er vele handen moesten worden geschud en dat er veel moest worden 'bijgepraat'. De stemming zat er bovendien al vanaf de vorige avond in, door de overwinning, die Ajax toen behaalde in de finalewedstrijd om de Europa Cup. De vreugde heerste nog alom en vond in de trein bij één van de gepensioneerden zelfs een uitweg in het dragen van een Amstel/Ajax-petje. Nadat in Den Haag en Rotterdam nog enkele gasten waren opgepikt zette de trein koers naar Enschede en heette de heer G. Struiksma de 233 reizigers hartelijk welkom. Reisleiders en -leidsters zorgden er door het uitdelen van tal van lekker nijen inmiddels voor, dat tijdens de treinreis niemand ook maar iets te kort hoefde te komen. In Enschede werd de reis met vijf bussen voortgezet. Een prachtige rondrit door het zonnige Twentse landschap leidde via tal van kleine plaatsjes naar het recreatiecentrum 'De Waarbeek' in Hengelo, waar lange rijen gedekte tafels de bezoekers uitnodigend wachtten. Na de maaltijd sloot een wandeling door de prachtige omgeving het Hengelose bezoek af. Er stond echter veel meer nog op het programma, te weten een busrit door het gebied van de. boswachterij 'Haaren', waarvan eenieder volop genoot, en een laatste stop in Hellendoorn. Hier maakte de heer G. Fokke van de gelegenheid gebruik om namens alle gepensioneerden het bestuur van de Personeelsvereniging hartelijk te bedanken voor de goede organisatie en begeleiding van de geslaagde tocht. In Amsterdam, waar men weer op het Centraal Station aankwam, werd afscheid genomen met de mededeling, dat de volgende tocht de eerste donderdag van juni 1973 zal plaatsvinden. In recreatiecentrum 'De Waarbeek' in Hengelo werd de reizigers een warme maaltijd geserveerd. De Europa Cup-stemming van de vorige avond zat er bij de Amsterdamse gepensioneerden nog goed in. 17

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 17