Reisvereniging op Safari Geslaagde dag gepensioneerden A'dam Bus- en boottocht gepensioneerden Rotterdam Voor de twintigste maal organiseerde het Be stuur van Reisvereniging Amstel Brouwerij dit voorjaar een tocht door Nederland en Duitsland voor zijn leden. Zaterdag 3 juni was het zover en werden de deelnemers 's morgens in alle vroegte welkom geheten door de voorzitter, de heer Van Kesteren, die hierna het sein van ver trek gaf. Per bus ging het allereerst naar Born, waar koffie en gebak voor een gezellige onderbreking zorgden. De grootste verrassing wachtte de deelnemers evenwel aan het einde van de 'twee de etappe', die richting Tüddern voerde. Hier werd namelijk een bezoek gebracht aan een Safaripark, waar onze medewerkers de dieren niet alleen konden bekijken, maar hun - dankzij de goede zorgen van het bestuur - ook voedsel konden geven. Het werd een onvergetelijk uurtje. In Altenahr werd tenslotte het diner gebruikt en overnacht. De volgende dag werd de tocht her vat naar 'Die bunte Kuh', waar wederom een koffiepauze werd gehouden. Nadat men hier voor het thuisfront wat souvenirs had gekocht, werd de terugreis, via Sittard, aanvaard. Tot grote vreugde van ruim 200 gepensioneerde oud-Heine- ken-medewerkers uit Amsterdam, scheen op dinsdag 23 mei de zon. En dat zou zo tot 's avonds 8 uur blijven, zodat de die dag georganiseerde jaarlijkse bustocht op dit punt reeds een succes beloofde te worden. In tegenstelling tot voorgaande jaren was van tevoren niet bekend gemaakt, waarheen de tocht zou voeren. Gissingen omtrent het doel van de reis werden allerwegen gehoord, hetgeen van het begin af aan voor een gezellige spanning zorgde. Nadat alle deelnemers in de kantine van de brouwerij Stad houderskade met koffie waren gesterkt, vertrokken de vijf bussen, met in elk een busleider, richting IJsselmeer. Een lange rit, onderbroken door een pauze in Dronten, voerde de gepensioneerden door de IJsselmeerpolders, langs het Flevo- meer en Kasteel Staverden naar 'Berg en Bos' in Apeldoorn. Hier werd de lunch gebruikt en had men gelegenheid om een flinke wandeling te maken. 's Middags werd de tocht voortgezet over de Veluwe, waar op de hei bij de schaapskooi van Ede werd gestopt om 'de benen te strekken'. Een voortreffelijk diner, dat diverse malen voor een dansje werd onderbroken, werd, in aanwezigheid van de bedrijfs leider van de brouwerij Stadhouderskade, drs. J. J. C. Goos, gebruikt in Houten bij Utrecht. Het vormde het einde van een wederom zeer geslaagde dag, waarvoor met name de bus leiders, de chauffeurs, zuster Van Diggelen en vele anderen veel goed werk hebben verzet. Vrijdag 23 juni vond de jaarlijkse bus tocht plaats voor de Rotterdamse ge pensioneerde oud-medewerkers. Via Rhenen en Wageningen bereikte men Doorwerth, waar men zich inscheepte met als doel Arnhem. Vandaar was er busvervoer naar 'Berg en Dal', waar de lunch gebruikt kon worden. Over de Zeven Heuvelen ging het terug naar Arnhem om er een bezoek te brengen aan het Leeuwenpark. Als besluit van deze geslaagde dag was er in Houten het diner. Boot en bus zorgden voor uitstekend vervoer voor de Rotterdamse gepensioneerden 16

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 16