1 Het ontwerp voor een televisie-spot met Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer voor de SiSi-produkten. 2 Een bottellijn van B 3 in Bergen op Zoom. 3 Tijdens de lunchpauzes wordt er veel aan sport gedaan. meer en meer frisdranken worden ge dronken. Als we de diverse typen frisdranken en het aandeel daarvan in de totaalmarkt beschouwen, dan blijkt, dat de vruch tenlimonades, de vruchtendranken en de vruchtensappen samen meer dan de helft, of wel 53,2van de totale hoe veelheid frisdranken inneemt. Cola en Up tezamen hadden in 1971 33,7% marktaandeel. Een sterke daling ver toont de gazeusemarkt, en wel van 22% in 1966 naar 7,2% in 1971. Er wordt zelfs rekening gehouden met het totaal verdwijnen van de gazeuse markt. Tonics en sodawater nemen te zamen voor ongeveer 3,2% deel, maar het laat zich aanzien, dat dit percen tage over enkele jaren wel hoger uit zal komen. Ter bevordering van de verkoop van al deze producten wordt op ruime schaal reclame gemaakt. Het is ondoenlijk om alle reclame-uitingen te noemen, maar een uitzondering willen wij toch maken voor de zeer hoog gewaardeerde tele visie-spots voor de SiSi-producten, met Johnny Kraaykamp en Rijk de Gooyer in werkelijk sublieme rollen. Ook de 'pondje puur fruit'-spots voor de B3 nectars en vruchtensappen doen het bijzonder goed. We kunnen dit artikel over de fris dranken niet afsluiten, zonder iets over de medewerkers in deze sector te schrijven. In totaal werken in Bunnik en in Bergen op Zoom ongeveer 835 mensen. Ongeveer 770 medewerkers horen thuis in Bunnik, de overige 65 werken in Bergen op Zoom. Vrumona heeft ongeveer 215 buitenlandse werk nemers, voor het merendeel Marok kanen, maar ook Spanjaarden, Portu gezen en enkele Turken. De huisvesting van ongeveer 70 Spanjaarden ge schiedt in Doorn, in twee tegenover elkaar liggende pensions, 'Pabst' en 'Regina'. Hoewel er geen officiële personeels vereniging is met onderafdelingen op sportgebied, zijn er toch enkele spor tieve activiteiten te melden. Zo neemt Vrumona met 2 voetbalteams deel aan de bedrijfszomeravondcompetitie, af deling Zeist, en wordt er door de per soneelsleden in de lunchpauze ijverig aan sport gedaan. Op het grasveld nabij het kantoorgebouw speelt men volleybal en voetbal, terwijl in de kan toorhal wordt getafeltennist. Dat dit elk jaar weer een goede training is voor de concernsportdag, ligt voor de hand. Rond Kerstmis is er tenslotte voor de personeelsleden en hun echt genotes een jaarlijks terugkerend toer nooi, waarin tal van attractieve spel letjes worden gedaan. Tot zover het een en ander over het gebeuren binnen de groep frisdranken, bedoeld als een stukje basisinformatie. Nu Bunnik en Bergen op Zoom sinds het begin van dit jaar ook bij 'Vers van 't Vat' betrokken zijn, leek ons deze toelichting zeer gewenst. Zij maakt de weg vrij voor meer geregelde publica ties over onze zó belangrijke frisdran kendochter. 13

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 13