ling in bunnik teleprocessing Gisttanks voor brouwerij Mauritskade ving van de producten, de bestelde aantallen, het totaal gewicht en het z.g. geheugenadres. Op dit adres zijn alle gegevens, die van belang zijn voor de facturering aan de afnemers, opgeslagen. De orderformulieren zijn nu gereed en gaan, omdat ze ook als afleveringsformulieren dienst doen, naar de Afdeling Expeditie. Aan de hand van deze afleveringsfor mulieren worden door de Expeditie voorlopig nog met de hand de bela dingsschema's voor de wagens ge maakt. Het ligt in de bedoeling dat dit op den duur ook met gebruikmaking van de computer gaat gebeuren. Na sortering gaan de afleveringsformulie ren terug naar de terminaliste, die op de autolaadlijst enige summiere ge gevens aanslaat, zoals het bonnum mer en het geheugenadres. De compu ter seint dan onmiddellijk uitgebreide gegevens terug, die via de terminal op de laadlijst worden gedrukt. De retouremballage, welke de chauf feurs van de afnemers ontvangen, moet door de chauffeurs met de hand op de afleveringsformulieren worden inge vuld. Deze gegevens worden momen teel nog verponst en via het Reken centrum in Rotterdam verwerkt. Bin nenkort zullen ook deze gegevens via de terminal in Bunnik in de computer worden gebracht (zie kleurbalken on der in voorbeeld op de pagina hier naast). Een voordeel van het nieuwe systeem is, nog afgezien van de winst in tijd, dat de afleveringsformulieren en de laadlijsten voor wat betreft adresse ring en af te leveren goederen, in een uniform en voor iedereen leesbaar ma chineschrift zijn uitgevoerd. Bij verdere studies zal worden ge streefd naar programma's, waarbij de computer een optimale belading kan uitrekenen en waarbij automatisch aansluiting op de voorraadadministra tie en signalering van minimumvoorra- den plaats kan vinden. Acht gisttanks, elk met een gewicht van 27.000 kg, zijn onlangs geplaatst op het dak van de nieuwe gistkelder van de brouwerij Mauritskade te Am sterdam. Opmerkelijk is, dat deze gist tanks niet, zoals tot nog toe gebruike lijk, worden ingemetseld in een kelder. Zij zullen slechts uitwendig worden geïsoleerd en stuk voor stuk van een aluminium mantel worden voorzien. De tanks zijn 14 meter lang, hebben een doorsnee van bijna 4 meter en een in houd van ongeveer 1600 hectoliter. Ze liggen in twee z.g. zadels, die weer steunen op een constructie van U- balken. De tanks zijn met behulp van een kraan op hoogte gebracht en daarna over het dak op hun plaats geschoven.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 9