schoonschip aan stadhouders kade 5 De grote blinde muur aan de Stadhou derskade te Amsterdam, waarachter sinds 1931 de gistkelders van de brouwerij schuilgaan, heeft een ge duchte schoonmaakbeurt ondergaan. De muur is geheel met stoom bewerkt en heeft nu weer een fris aanzien, het geen het stadsbeeld zeker ten goede komt. Ook de één meter twintig hoge letters, die tezamen de woorden 'Heineken Brouwerij' vormen zijn inmiddels weer op hun plaats gebracht. Ze werden in januari van dit jaar verwijderd en zijn in de afgelopen maanden met z.g. to rengoud weer helemaal opgefrist. In NRC/Handelsblad van 3 mei werd in de rubriek 'Onder de Keizerskroon' op dit omvangrijke schoonmaakkarwei, waarvoor over de gehele gevelbreedte een steiger van 20 meter hoog werd opgetrokken, ingehaakt. Onder meer wordt in dit stukje inge gaan op de speciale letters, waarover men zegt: 'De vorm is heel typerend voor de lettermode van zo'n veertig jaar geleden. De letter is niet plat, maar staat een beetje bol, waardoor het lichtspel wat levendiger wordt. Men kan de letter voorts dateren aan de hóóggeplaatste middelste dwars- streep van de E en de kleine bovenlus van de B. Zo zijn er een paar speelse accenten in deze letters en het doet deugd, dat men deze vertrouwde ver schijningen, na het nodige herstelwerk, op hun plaats terugbrengt'. Tot zover NRC/Handelsblad. Door de schoonmaakwerkzaamheden aan de gevel is ook de plaats waar vroeger achter het woord Heineken de 's zat, en die nog altijd zichtbaar was, omdat deze niet zo vervuild was als de rest, weer van gelijke kleur als de rest van de muur. Tenslotte is ook de zeer opvallende klok in revisie ge weest, zodat de tienduizenden, die dagelijks dit punt passeren, nu weer precies weten hoe laat het is. i

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 5