Legerkelder nü hoogste gebouw van Bossche brouwerij Het heien van palen voor de nieuwe legerkelder. De uitbreidingen in Den Bosch zijn ai weer in een volgend stadium gekomen. De meest in het oog springende werkzaam heden hebben we gefotografeerd. Onlangs is de laatste van de twaalf nieuwe legertanks op z'n plaats gebracht. Tezamen vormen zij kelder 8. De tanks zijn in twee lagen van zes stuks op de bestaande kelders 6 en 7 zijn geplaatst. Het legergebouw is door deze uitbreiding het hoogste gebouw van het gehele brouwerijcomplex geworden. Het is ongeveer 50 meter hoog en daarmee hoger dan het dienstgebouw. Het was voor de eerste maal dat de tanks (inhoud 4300 hl., dia meter 4 meter, lengte 35 meter) met de bouwkraan werden ingehesen. Op de foto ziet men het ophijsen van een half tank stuk. Inmiddels heeft men al weer geheid voor de volgende fase, de nieuwe kelder 9. Het worden weer zeven lagen van twee tanks elk. Half oktober wordt met de staalconstructie begonnen, ter wijl begin maart van het volgend jaar de tanks zullen worden ingebracht. De uitbreiding van het brouwhuis vordert eveneens. Alle vier ko peren ketels, te weten twee maischketels, een klaringskuip en een wortketel, staan inmiddels op hun plaats. Deze ketels wor den samengevoegd met de zes bestaande, waardoor een 10- ketel-ziederij ontstaat. Dit is dan een volautomatische ziederij. De blok-ziederij en de andere 10-ketel-ziederij zijn half-automa tisch. In de week van 10 tot en met 14 juli zal op het terrein in Den Bosch de grootste hijskraan van Nederland, een z.g. 350 tons kraan, verschijnen teneinde een warmwatertank (65 ton) en drie Apollo-tanks op hun plaats te brengen. De Apollo-tanks komen te staan naast de twee bestaande, dus tussen het leger gebouw en het brouwhuis. De tanks worden per schip aange voerd. 4 De legertanks worden in gedeelten op hun plaats gebracht. De uitbreiding van het brouwhuis.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 4