Diploma's Bedrijfselectronica Diploma's Bedieningsman in de Procesindustrie De gehele cursus is zowel voor de cursisten als voor het bedrijf een suc ces gebleken. Van de oorspronkelijke 32 cursisten konden uiteindelijk 26 deelnemers het getuigschrift in ont vangt nemen. Het ligt in de bedoeling om in de eerstkomende jaren zeker met de cursus door te gaan. Op de foto de cursisten en leraren: de heren B. van Herpen, A. P. Spermon, H. Leenman, W. F. van Marie, J. H. C. Beks (Bottelarij), F. J. M. van Boxtaele (Bottelarij), H. J. Cor- ten (Bottelarij), C. J. A. Damen (Gistkelder), A. J. C. Diks (Bottelarij), A. A. A. van Dinther (Bottelarij), A. van Dongen (Bottelarij), M. J. A. Eekels (Bottelarij), L. A. van Geffen (La- gerkelder), W. H. van Gooi (Bottelarij). P. A. F. van Hoek (Bedrijfscontrole), A. J. Klokgie ters (Sankey-colonne), J. J. M. Kuipers (Bot telarij), A. M. A. Leytens (Bottelarij), J. M. C. Luysterburg (Bottelarij), A. van Rooy (La- gerkelder), H. L. W. van Rijn (Bottelarij), J. T. Siegers (Bottelarij), Th. A. Sterrenburg (Bot telarij), H. A. A. Trimbach (Bottelarij), A. J. N. Vloeimans (Bottelarij), J. P. van Vugt (Bot telarij), P. H. van de Wal (Bottelarij), J. H. A. Klijnholstz (Postkamer). De cursisten G. H. Keyzers en A. W. L. van Osch konden in ver band met ziekte bij de uitreiking van het ge tuigschrift niet aanwezig zijn. Woensdag 3 mei werden in het Ontvangstgebouw van de brouwerij in Den Bosch de diploma's uitgereikt, die zijn verbonden aan de cursus 'Bedrijfselectronica' van de Nederlandse Technische School. De heren J.J.M.Ruijs, C. Scheepens, J. A. W. Witmer en C. P. A. Verkennis hadden het laatste gedeelte van de cursus afgesloten (D), nadat zij een jaar tevoren met de B-cursus waren begonnen. De heren J. J. M. van de Besselaar, J. W. G. M. Coret, L. F. Guit en G. J. M. Ver hoeven hebben nu het C-gedeelte achter de rug en gaan verder met D. Nadat de bedrijfsleider, ir. A. K. E. ten Bruggen Cate, zich waarderend had uit gesproken over het enthousiasme, waarmee de medewerkers van de Elektro Technische Dienst (E.T.D.) zich voor deze crusus hadden ingezet, reikte hij de diploma's uit. Op de foto ziet U links een van de geslaagden, de heer G. J. M. Verhoeven, die het C-diploma ontvangt Vrijdag 12 mei werden in Den Bosch door de bedrijfsleider, ir. A. K. E. ten Bruggen Cate, de getuigschriften uit gereikt aan een aantal medewerkers, dat de Produktie Technische Basis Cursus met goed gevolg heeft doorlo pen. De geslaagde cursisten kunnen nu met dit getuigschrift, op grond van de door hen behaalde cijfers, wor den toegelaten tot de tweede klas Vapro-A. Wanneer zij ook die klas met succes hebben doorlopen, komen zij in het bezit van het landelijk erkende diploma 'Bedieningsman in de Proces industrie' (Vapro-A diploma). In september '71 werd met twee paral lelklassen met de Produktie Techni sche Basis Cursus begonnen. De cur sus is afgeleid van de Technische Ba sis Cursus, maar is uitgebreider en Het vak apparatenkennis behandelde hoofdzakelijk de machines en appara tuur, die in de bottelarij zijn opgesteld. De cursisten, afkomstig van de overige produktie-afdelingen, krijgen in een apart lesuur van hun eigen afdelings chef uitleg van en toelichting op de binnen de eigen afdeling voorkomende werkzaamheden en voorkomende ap paratuur. Behalve uit een theoretisch gedeelte bestaat de cursus uit een praktisch gedeelte. Gedurende de gehele cursus dienen de cursisten zoveel mogelijk de verschillende werkzaamheden binnen de eigen afdeling te verrichten. Voor het bottelarij-personeel houdt dit in grote lijnen in: de bediening van alle apparatuur van één colonne. omvat een groot aantal meer op het bedrijf gerichte vakken zoals vakteke nen, technologie en apparatenkennis. Het vak technologie omvat de onder delen bierproces, micro-biologie en pompen.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 21