W. J. SWART MET PENSIOEN Ir. H. WANSCHERS K. SMIT H. EKKELBOOM L. A. VAN SERMONDT De heer W. J. Swart, die werkzaam was op de Centrale Verkoopadministratie van de brouwerij Mauritskade te Amsterdam, heeft op 26 april in de Gijsbreght- kelder afscheid genomen van de brouwerij. Hoewel de heer Swart eerst op 1 november van dit jaar de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, werd het afscheid toch reeds nu gevierd omdat de Centrale Verkoopadministratie per half mei is overgeplaatst van de Boerhavestraat naar de brouwerij in Rotterdam. Tijdens de ontvangst op de brouwerij werd de heer Swart toegesproken door de heren P. Bol, directeur Informatieverwerking, H. W. J. Bloem, en J. A. Matser. Onder meer werd naar voren gebracht, dat de heer Swart op 1 februari 1929, dus ruim 42 jaar geleden, in dienst kwam bij de Amstel Brouwerij op de afdeling 'Geleende Gelden', van welke afdeling hij later chef werd. Na de fusie met Heine- ken in 1969 hield de heer Swart zich onder meer bezig met het doen van heel ingewikkelde berekeningen, die via de computer niet te maken waren. Vooral deze berekeningen, die op het wiskundige vlak lagen, boeiden de heer Swart zeer. In de toespraken werd ook ingehaakt op de vrijetijdsbesteding van de heer Swart, die voornamelijk gericht was op de muziek. De heer Swart speelt zelf viool en was destijds nauw betrokken bij de oprichting van de Amstelveense Muziek school. Ook gaf hij wel recitals voor het personeel van de brouwerij. In de oor logsjaren was de heer Swart de grote animator van het schaken tijdens de middagpauzes in de Gijsbreghtkelder van de brouwerij. De waardering, welke men allerwege voor het werk en voor de persoon van de heer Swart had, kwam tot uitdrukking in de vele cadeaus, die hij mocht ont vangen. Eén van deze cadeaus werd hem aangeboden door de heer Bol (links op de foto). In de Raadskelder van de brouwerij te Rotterdam werd op 13 april het 25- jarig jubileum gevierd van ir. H. Wan- schers. De heer J. van der Werf, lid van de Raad van Bestuur, was een van de sprekers. Hij zwaaide de jubila ris lof toe voor zijn vele verdiensten voor Heineken. De heer Wanschers is Adjunct-directeur en sinds december 1971 belast met de coördinatie en centrale behandeling van alle techni sche zaken in de gedistilleerd- en wijnsector van ons concern. Het was dan ook zeer toepasselijk, dat onder de vele cadeaus die het echtpaar Wan schers mocht ontvangen, een fles 'Jonge Wanschers' was. De heer K. Smit, chef van de Lager- kelder van de brouwerij te Rotterdam, was vrijdag 21 april 25 jaar in dienst bij Heineken. Tijdens een receptie in de Raadskelder werd hij onder meer toegesproken door de bedrijfsleider, ir. J. M. van Rossem, en de heer C J. van de Kroon, namens de collega's in de Lagerkelder. De foto toont de jubi laris (rechts) terwijl hij uit handen van de heer L. Hof een cadeau ontvangt als blijk van waardering voor het vele werk dat de heer Smit als comman dant van de Bedrijfsbrandweer ver richt. In Den Bosch werd vrijdag 7 april officieel afscheid genomen van de heer H. Ekkelboom, die op dat moment 26 jaren in dienst van de brouwerij was en in verband met zijn 'tropische jaren' pensioengerechtigd was. Aangezien zijn 25-jarig jubileum nog niet zo lang geleden is gevierd, be perkte men zich in de toespraken tot hetgeen over de laatste paar jaren te vertellen viel. De heer H. Kleijn Hesse- link van het Projectenbureau in Rotter dam bood na een geestige toespraak een grote veiligheidshelm met bril aan, wat de lachlust van velen opwekte. Hoewel de heer Ekkelboom in dienst was van Central Engineering in Rot terdam, werd zijn afscheidsreceptie in Den Bosch gehouden, omdat hij sinds zijn terugkeer uit de tropen werkzaam was bij de montage van de Afdel'ng Nieuwbouw in Den Bosch. Op 12 mei was de heer L. A. van Sermondt, die werkzaam is in de Gist- kelder van de brouwerij in Rotterdam, 25 jaar in dienst. Nadat hij door de bedrijfsleider, ir. J. M. van Rossem, gedecoreerd was met de gouden jubi- leumspeld, vond in de Raadskelder de huldiging plaats. Onder meer werd bij deze gelegenheid het woord gevoerd door zijn directe chef, de heer A. van Gulik. Op de foto de heer en mevrouw Van Sermondt. 18

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 18