J. P. VAN AS 40-JARIG JUBILEUM A. VAN DER TOGT A. STIELTJES R. HELLEWEGEN Veertig vreugdevolle dienstjaren werden op dinsdag 11 april weer teruggedraaid, toen in 't Koelschip van de Amsterdamse brouwerij aan de Stadhouderskade het 40-jarig jubileum van de heer A. vanderTogt werd gevierd. Onder enorme be langstelling nam de heer J. Ch. Cornelis, Directeur Export, als eerste achter het katheder plaats om de heer Van derTogt toe te spreken en een 'blik achteruit' te werpen op de zeer afwisselende carrière van de jubilaris. Op 11 april 1932 trad de heer Van derTogt bij Heineken in dienst en werd aan gesteld op de afdeling Hoofdboekhouding/Administratie. Zijn eerste chef hier werd de heer Volkers (de oudere medewerkers kennen in hem de bekende ex- Ajacied), die door de jubilaris in diens dankwoord dan ook 'die dribbelaar van Ajax met zijn kromme pootjes' werd genoemd. Na acht jaar werd de heer Van der Togt overgeplaatst naar de Verkoopafdeling in Amsterdam, waar hij na enige tijd als vertegenwoordiger in Nederland vele contacten legde. In 1945 werd de heer VanderTogt overgeplaatst naar de Verkoopafdeling in Rotterdam Van hieruit ging hij in 1947 naar Maastricht, waar een periode startte, waar de jubilaris nog steeds met zeer veel genoegen op terugblikt. Met name het Carnaval in het Limburgse bierland heeft ertoe bijgedragen, dat het een onvergetelijke tijd werd, zoals de heer Van der Togt zelf aanhaalde. Via Public Relations en de afdeling Externe Commerciële Contacten van de Divisie Commercie Nederland, belandde de jubilaris vorig jaar op het Travel Department van de afdeling Export. De tweede spreker was Mr. C. H. W. d'Artillac Brill, hoofd van de Stafdienst Public Relations, die in zijn toespraak een groot aantal markante uitspraken van de heer Van derTogt aanhaalde, tot grote hilariteit van de aanwezigen. Drs J J. C. Goos, bedrijfsleider van de vestiging Stadhouderskade, die vele herinneringen aan vroeger jaren ophaalde, was de laatste spreker vóór de jubilaris zelf het katheder beklom. De heer Van derTogt repliceerde in zijn dank woord de voorgaande sprekers, dankte alle aanwezigen hartelijk voor hun belang stelling en de vele cadeaus en gaf tot slot een overzicht van zijn vele werkzaam heden, doorspekt met goede raadgevingen als 'vergeet nooit te lachen' e.d. Hij stelde zeer nadrukkelijk, dat het voor hem nooit moeilijk was geweest die 40 jaren 'uit te zingen' en sprak de hoop uit, vóór zijn pensionering de 300 hectoliter te halen. Op de foto de heer A. van der Togt (links), die door de heer J. Ch. Cornelis wordt gedecoreerd met het jubileuminsigne. Eind april bereikte de heer J. P. van As, die werkzaam was op de Bottelarij van de brouwerij in Rotterdam, de pen sioengerechtigde leeftijd. Het afscheid van de heer Van As werd in zijn fa miliekring op het Zeeuwse eiland Tho- len gevierd. Daarbij waren namens de bedrijfsleiding van de brouwerij de heren M. A. van Zetten en G. van Puffelen aanwezig. Zij brachten de heer Van As dank voor het vele werk dat hij in de achterliggende jaren voor de brouwerij heeft verricht. Vrijdag 31 maart werd in de vestiging Mauritskade te Amsterdam in besloten kring het 25-jarig jubileum van de heer A. Stieltjes gevierd. De heer Stieltjes trad in 1947 in dienst als portier en vervult deze functie nog steeds. Tijdens de bijeenkomst op de brouwerij ont ving hij o.a. uit handen van de heer H. A. Hesse (links op de foto) een horloge. Maandag 24 april werd in de brouwerij te Rotterdam het 25-jarig jubileum ge vierd van de heer R. Hellewegen, die werkzaam is als chauffeur. Voordat hij deze functie bekleedde, werkte de heer Hellewegen o.m. in de Pekkerij, de Bottelarij en in de Tapkelder. Ir. C. J. Onderwater sprak waarderende woorden namens de bedrijfsleiding en decoreerde de jubilaris met de gouden jubileumspeld. 16

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 16