G. van Eyndthoven oudste gepensioneerde wordt 95 jaar sportdag op 9 september in en om Olympisch Stadion voetbalbeker naar Rotterdam Rotterdam trimt zich fit De heer G. van Eyndthoven, Maasstraat 189hs in Amsterdam, hoopt woensdag 12 juli zijn 95e verjaardag te vieren. Hij is met deze hoge leeftijd de oudste ge pensioneerde van ons concern. De heer Van Eyndthoven was vóór zijn pensionering werkzaam als kuiper bij de Amstel brou werij. De redactie feliciteert de heer Van Eyndthoven van harte en wenst hem nog vele jaren in goe de gezondheid toe. De Concern-sportdag wordt dit jaar gehouden op zaterdag 9 september. Voor de verschillende sporten heeft men wederom accommodatie gevonden in en om het Olympisch Stadion te Amsterdam. Afgevaardigden van de vestigingen Amster dam I, Amsterdam II, Rotterdam, Den Bosch en Bunnik zullen elkaar op sportief gebied ontmoeten in de onderdelen: voetbal, tennis, badminton, tafeltennis, bil jarten, bridge, klaverjassen en hengelen. De Astridbeker, die als prijs voor de winnende vestiging wordt uitgereikt, is thans in het bezit van Amsterdam I. In de reeks voetbalwedstrijden, die reeds vele seizoenen achtereen wordt gespeeld tussen de laboratoriumelftallen van Rotterdam en Den Bosch, deed zich op vrijdag 21 april een hoogst ongewone gebeurtenis voor. Een in een gelijk spel geëindigd duel moest worden beslist door het nemen van strafschoppen. Hoewel cuphouder Den Bosch in de eerste helft van de wedstrijd duidelijk de meerdere leek, slaagden de Bossche spelers er niet in hun superioriteit in doel punten om te zetten. In de tweede helft was het zelfs het zeer sterk teruggekomen Rotterdam, dat voor het eerste doelpunt zorgde. Een harde Bossche treffer echter bracht kort voor het laatste fluitsignaal de stand op 1-1, hetgeen de inleiding werd van de onder grote spanning te nemen penal ties. Hierin bleek Rotterdam toch de betere. Den Bosch miste twee maal en zag de Dr. H. E. Jansen-beker, die door dr. Jansen zelf werd uitgereikt, naar de tegenstander gaan. Zaterdag 22 april jl. trad de Rotter damse vereniging H.I.C.T. (Heineken Indoor/Conditietraining) voor het eerst naar buiten, letterlijk en figuurlijk. De trouwe kern van de leden, die elke donderdag na vijven onder leiding van trainer Van der Zijden de conditie op peil houden (indoor), stond om tien uur aangetreden in het Kralingse Bos voor een prestatieloop van 4Vz kilome ter, af te leggen binnen veertig minu ten. Bij deze groep van vijftien man had zich nog een evengroot aantal enthousiaste meelopers en -loopsters, eveneens van de brouwerij afkomstig, gevoegd. De oudste deelnemer was 47, de jongste 9 jaar. De gehele groep ging en bloc van start, waarna ieder zijn of haar eigen tempo bepaalde. De eersten waren reeds na zestien minu ten terug op het uitgangspunt, met korte tussenpozen gevolgd door de overigen, van wie de laatste binnen het half uur arriveerde. Niemand had moeite met het halen van de finish, waaruit bleek dat het met de conditie prima gesteld was. Sommigen spraken zelfs al over het lopen van de dubbele afstand, binnen het uur. Al met al mogen we zeggen dat deze eerste conditietest de deelnemers uit stekend bevallen is. Overigens was het puur toeval, dat deze prestatieloop ge houden werd op de Nationale Trimdag. Deze laatste accentueerde nogmaals hoe belangrijk en hoe nodig het is vol doende lichaamsbeweging te nemen. Voor de Rotterdammers ligt dat heel eenvoudig: een simpele aanmelding bij secretaris Houberg of trainer Van der Zijden en een beetje doorzettingsver mogen zorgen ervoor dat u lichamelijk fit blijft. 15

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 15