hbm: bijna weer een kampioen Het kan raar lopen in de voetballerij. Op het moment, dat men zich langs de lijn opmaakte om eindelijk na jaren weer eens een kampioen binnen te halen en de redaktie van Vers van 't Vat daarop met een uitgebreid verhaal over de voetbal historie van de Amsterdamse brouwerij wilde reageren, sloeg het noodlot toe en bleek weer eens, dat 'de bal nog steeds rond is Immers alles leek erop, dat het tweede elftal van H.B.M., dat is samengesteld uit op de brouwerij Mauritskade werkzame Spanjaarden, in de laatste competitie wedstrijd kampioen zou worden. Edoch, in een nerveuze ontmoeting met Wart- burgia werd met 3-1 verloren en daarmee werd H.B.M. 2 teruggewezen naar de tweede plaats op de ranglijst. Deze grote teleurstelling weerhoudt ons echter niet om nog eens terug te gaan in het verleden, toen door de Amsterdamse brouwerijen met wisselend succes de voetbalsport werd bedreven. Het Spaanse elftal. V.l.n.r. staand: A. Camacho Ibanez (die onlangs voorgoed naar Spanje terug ging), D. Jordan Saez, A. Garcia Martinez, G. Carrasco Martinez, R. Grandal Castro, E. Sastra Ponizo, J. Pallas Rana, P. Valero Palazon. V.l.n.r. zittend: F. Exposito Marcelino, J. Gon zalez Verdugo, J. M. Bedoya Mourente, J. Perez Sandner, B. Rios Rara. 8 In de eerste plaats willen we het daar bij hebben over de historie van de voet balvereniging H.B.M. Weliswaar is er hier geen sprake van een club, die door een uitgekiend bestuursbeleid in de loop der jaren is uitgegroeid tot een krachtige vereniging. De voortdurende mutaties, waarmee nu eenmaal iedere bedrijfssportclub te kampen heeft, maakten dit onmogelijk. Maar wel geeft een duik in de voetbalverhalen van weleer een beeld van een club, waarin enorm veel enthousiasme en in zet bijdroegen tot een uitmuntende stemming en diverse malen zelfs tot zeer goede resultaten.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 8