1630 heipalen al de grond in 1 die ter plaatse worden gemaakt. Daar toe wordt een metalen buis in de grond geslagen, die, nadat men de bewape ning erin heeft laten zakken, wordt volgestort met betonspecie. De huls wordt tijdens het storten omhoog ge trokken en verwijderd. De aldus ver kregen palen hebben een diameter van ongeveer 48 cm en wegen 9 a 10 ton. De draagkracht is ongeveer 120 ton, dus twee maal zo groot als bij de voor- gefabriceerde palen. Naast het leger- gebouw worden deze vibro-palen ook toegepast voor het silogebouw. Hier voor werden 102 z.g. vibro's gemaakt, terwijl er voor de moutlosplaats en het elevatorgebouw nog eens 38 prefab- 3 palen werden geheid. Ook dit karwei is inmiddels geklaard. Om het verhaal over het heien af te ronden, moeten we nog vermelden, dat voor het toekomstige brouwhuis 320 palen de grond in gingen en voor de eerste fase van de bottelarij 570 palen. Onder het z.g. natte gedeelte van de bottelarij, dus waar de spoelmachines en dergelijke komen te staan, is een kelderruimte geprojecteerd van onge veer 100 x 100 m. In de eerste fase is het bottelarijgebouw in totaal 192 meter lang. Hierin wordt te zijner tijd een bottelcolonne, die een produktie- capaciteit van 150.000 flessen per uur zal hebben, geplaatst. Voorts komt in 4 deze ruimte het eerste deel van de toekomstige automatische fustenvul- installatie te staan. Aan het eind van het gebouw is ruimte voor expeditie en opslag, terwijl aan de kop een laad platform wordt gemaakt. Dit expeditie terrein wordt thans voorbelast met op gespoten zand. Teneinde verstuiving te voorkomen wordt graszaad inge zaaid en de grond afgedekt met een dunne laag olie. We zijn op bovenstaand onderdeel van het gigantische brouwerijproject al vast wat dieper ingegaan, omdat ge pland is, om reeds in maart 1974 in Zoeterwoude met bottelen te begin nen. Het zal echter nog tot januari 4

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 4