Een zonovergoten Jaap Edenbaan in Amsterdam bood op zaterdag 11 maart een aanzienlijk minder volle aanblik dan dat meestal op zaterdag het geval is. Heineken echter verheugde zich in een bijzonder grote op komst voor de jaarlijkse schaatsprestatietocht, die ter af sluiting van het schaatsseizoen op de speciaal voor Heineken afgehuurde Jaap Edenbaan werd gehouden. In totaal hadden ongeveer 100 mensen zich ingeschreven, waaronder een groot aantal medewerkers uit Rotterdam. De kinderen kregen een rondenaantal van 10 opgelegd, de vrouwelijke medewerkers moesten 25 rondjes 'draaien'. Dit laatste aantal werd echter na twee ronden al door de wed strijdleiding terug gebracht tot 20 ronden, hetgeen voor veel dames ook nog een zware dobber bleek. Bovendien werden enkele van hen reeds in het begin wat ontmoedigd door het zeer hoge tempo, waarin sommige jonge schaatsers langs hen heen schoten. Toen Klaas Küper als eerste van de jeugd over de finish ging, waren er maar weinig dames, die hem in de tien ronden hadden kunnen bijhouden. Als eerste bij de dames finishte mej. Ketting (Personeelzaken Mauritskade). Bij de heren verscheen 50 man aan start. Al spoedig na het vertrek vormde zich een 'kopgroep' van vier mensen, die beurtelings de leiding namen en naarmate zij het veertigste rondje naderden steeds harder leken te gaan. Onder hen be vond zich de 63-jarige heer T. Parré, een gast in het Heine- ken-gezelschap, die als eerste eindigde, op de ijzers gevolgd door de heer T. Swagemakers uit Rotterdam. Het ging echter niet in eerste instantie om de snelheid, waar mee men de afstand moest afleggen. Niet voor niets heet dit evenement een prestahetocht, waarbij iedereen die zijn ron den binnen het opgegeven tijdsbestek aflegt met een medaille wordt gehonoreerd. Iemand, die deze medaille dubbel en dwars verdiende, was onze gepensioneerde oud-medewerker, de heer W. Ritman (67 jaar), die op zijn Friese doorlopers in een vrij hoog tempo de 40 ronden uitreed en daarvoor allerwege veel bewondering oogstte. Na afloop van de schaatsmiddag volgde de uitreiking van de medailles (en onverwacht enige prijzen) in 't Koelschip, waar een gezellige samenkomst de schaatsdag besloot. De heer W. Ritman.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 20