In de afgelopen maanden hebben wij binnen het kader van de bedrijfsveiligheid een aantal artikelen gepubliceerd, waarin U werd gewezen op verschil lende, dreigende gevaren en op de noodzaak van juiste preventie en van een snelle, doeltreffende handelwijze in diverse situaties. Wij willen hier wederom enige essentiële punten in het kort onder Uw aandacht brengen. Hierbij moet voorop worden gesteld de gedachte, dat Uw on achtzaamheid en nonchalance niet alleen het con cern schade berokkenen, doch dat ook Uzelf hier door veel onnodige narigheid kunt ondervinden. Bovendien leeft de wetenschap, dat een door U toegebrachte schade U, ondanks verzekeringen, vaak financieel ongerief kan berokkenen, nog maar bij weinig mensen. Het in acht nemen van de veiligheidsvoorschriften bespaart zowel het concern als Uzelf veel schade en ongemak. Het eerste punt, waarop wij nogmaals de aandacht vestigen, is de brandveiligheid. In het kerstnummer van Vers van 't Vat noemden wij reeds de mogelijk heden tot het volgen van cursussen, die opleiden tot E.H.B.O.-er, brandwacht of redder. Nog steeds geldt, dat een gesprek hierover met het hoofd van de BZB (Bedrijfszelfbescherming) van Uw vesti ging de moeite altijd loont. Noodzakelijk is echter vóór alles, dat U de brand instructies bij het uitbreken van brand kent, dat U wéét wat U in zo'n geval te doen staat en waar U het alarm en de bestrijdingsmiddelen voor de brand kunt vinden. Wat het voorkomen betreft, willen wij U nogmaals de vragen voorleggen: hoe vaak wordt niet een volle asbak achteloos in de prullebak geleegd? En over tuigt U zich er bij het verlaten van de afdeling werkelijk van, of Uw sigarettenpeukje gedoofd is? Een ander aspect van de veiligheid wordt gevormd door de veiligheidsartikelen (brillen, schoener,, handschoenen etc.), die door het bedrijf beschik baar worden gesteld. Wanneer U, om welke reden dan ook, de indruk heeft, dat U niets kan over komen, moeten wij U uit de droom helpen. Dit be schermingsmateriaal is er niet voor niets! Zoéven spraken wij over oplettendheid bij het ver laten van de afdeling. Het verdient aanbeveling om behalve te kijken naar eventueel nog brandende sigarettenpeuken, na te gaan of Uw bureau wel is afgesloten, of U Uw tas met geld niet onbeheerd achter laat en of er geen papieren en gegevens zijn, die open en bloot blijven liggen. Ruim Uw bureau op en sluit het af, alvorens de afdeling te verlaten. Het is misschien een voorzorgsmaatregel, die minder prettig aandoet, maar de voorbeelden spreken het best. De gelegenheid maakt nu een maal de dief en er zijn mensen, die alles kunnen gebruiken. Een veel gehoorde klacht, betreffende het op bergen van stukken en gegevens, is het ontbreken van goede kasten of een tekort hieraan. In deze zal echter Uw chef Interne Dienst U ongetwijfeld van dienst kunnen zijn, al moet U wel rekening houden met het feit, dat niet iedereen tegelijk ge holpen kan worden. Wanneer iedereen zich van de hier genoemde punten bewust is en daadwerkelijk zijn bijdrage aan de veiligheid levert, betekent dit niet alleen voor het concern doch ook voor Uzelf een grote winst.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 17