V|id. hooMrudacteur: I. J. Groen Op de kalender van internationale wielerwedstrijden voor professionals neemt de Amstel-Goldrace een steeds belangrijker plaats in. Wat de publici teit in kranten, radio en televisie be treft, kan gerust gezegd worden, dat deze van de door ons concern georga niseerde evenementen, het meest op de voorgrond komt. Rond de zevende Amstel-Goldrace, die dit jaar op zondag 26 maart werd ge houden, is ook weer bijzonder veel te doen geweest, dat de aandacht van de pers had. Het is dan ook niet ver wonderlijk, dat er bij de Dienst Public Relations hele pakken knipsels zijn binnengekomen, waarin in alle toon aarden hoog wordt opgegeven van deze zeer zware en dit jaar onder moeilijke omstandigheden gereden klassieker. Achter de schermen van dit spectakel treft men de heren M. Ch. J. Eyck van Public Relations, die door het Lim- 1 Walter Plankaert gaat als eerste over de finish. 2 Een kus van Miss Bic voor de winnaar. 3 Jan Janssen wordt door een enthou siaste menigte aangemoedigd, terwijl de N O.S. hem vanuit een auto filmt. 4 De heer P. Kranenberg doet de winnaar het Longines-horloge om. Winnaar, na 237 loodzware kilometers in slecht weer door de Zuidlimburgse heuvels, werd de Belg Walter Plan kaert, die op het erepodium in Meers- sen stevig werd omhelsd door Miss Bic en later, tijdens een huldiging in het Gemeentehuis, uit handen van onze directeur horeca de heer P. Kranenberg een waardevol Longines-horloge mocht ontvangen. Voor de 29 van de onge veer 100 gestarte coureurs, die na ruim 6V4 uur fietsen over de finish gingen, was er een prijzenpot van maar liefst 10.000 gulden te verdelen. burgs Dagblad werd omschreven als de man 'bij wie alle draden tezamen komen', en Herman Krott, de ploeg leider van Amstel's amateurwielerfor- matie, die de technische leiding heeft. Daarnaast is er weer bijzonder veel werk verzet door onze afdeling Recla me en door de reproductie-afdeling van de brouwerij Mauritskade.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 15