„r_-. Belgen namen afscheid I - - a IN MEMORIAM A. KLOOTWIJK Nieuwe bedrijfsleider Rotterdam Nieuwe bedrijfsleider Amsterdam I ttri: De heer E. Wolters, chef de service bij Bralima S.C.R.L. te Kinshasa, heeft op 25 november onze dienst verlaten. Op 14 december kwam de heer J. Dijkstra met zijn gezin uit Kinshasa met verlof. De heer G. Quelle keerde op 15 december met zijn gezin terug naar Surabaja. De heer J. A. Nielsen, chief engineer van Kumasi Brewery Ltd. te Kumasi heeft op 31 december onze dienst verlaten. Na genoten verlof keerde op 3 januari de heer W. I. C. A. van Staveren met zijn vrouw terug naar Kinshasa. Eveneens op 3 januari vertrok de heer ir. F. P. de Boer met zijn gezin en wel naar Lae, waar hij werkzaam zal zijn bij South Pacific Brewery Ltd. Op 5 januari keerde de heer F. W. R. Steenstra Tous- saint met zijn gezin terug naar Kumasi. Na een verlofperiode keerde eveneens op 5 januari de heer J. H. J. v. d. Zande terug naar Lagos, samen met zijn gezin. Op 8 januari reisden de heer en me vrouw D. Kornaat naar Boma. De heer Kornaat zal aldaar werkzaam zijn bij Bra lima S.C.R.L. De heer J. Rosier keerde op 8 januari met zijn gezin terug naar Lagos. Eveneens op 8 januari keerde de heer A. v. d. Est met zijn gezin terug met als bestemming Kinshasa. De heer K. de Vries reisde met zijn gezin op 12 januari terug naar Bukavu, na een verlof periode. De heer A. Nijhof vertrok op 12 januari met zijn gezin naar Parama ribo, waar hij werkzaam zal zijn bij Surinaamse Brouwerij N.V. Op 14 januari vertrok de heer H. van Schaik met verlof uit Martinique. Op 19 januari kwam de heer B. E. Grossmith met zijn gezin terug uit Surabaja. Op 24 janu ari arriveerde mevrouw H. C. Hamers- Huizinga met haar kind uit Kaduna voor een tijdelijk verblijf in Nederland. De heer J. J. de Winter keerde op 28 januari, na genoten verlof, terug naar Mbandaka. De heer en mevrouw C. van der Molen uit Surabaja werden op 3 februari ver blijd met de geboorte van een dochter, die zij Sonja noemen. Mevrouw E. P. M. Lans-Haring kwam op 7 februari uit Kuala Lumpur in Nederland voor een ver lofperiode. Haar man zal haar over enige tijd volgen. Na genoten verlof keerden op 7 februari de heer B. W. Sarre en zijn gezin terug naar Kuala Lumpur. Op 14 februari keerde de heer C. van der Molen, na verlof in Nederland, terug naar Surabaja. Zijn gezin zal hem over enige tijd volgen. OVERLEDEN Maandag 3 januari is onze gepensioneerde oud-medewerker, de heer W. J. Staalheu- ver, op 72-jarige leeftijd overleden. De heer Staalheuver was vóór zijn pensione ring werkzaam bij de brouwerij Stad houderskade in Amsterdam. De heer J. C. van der Sman, gepensioneerd oud-medewerker uit Rotterdam, is zater dag 15 januari op 75-jarige leeftijd over leden. In Rotterdam is op 10 januari op 68-jarige leeftijd overleden de heer E. C. A. van der Hoff. De heer Van der Hoff was ook na zijn pensionering nog actief betrokken bij de brouwerij onder meer als lid van de Rotterdamse Wandelsport Vereniging. Als zodanig nam hij nog altijd deel aan de Nijmeegse Vierdaagse. Zondag 13 februari overleed op 97-jarige leeftijd een van onze oudste gepensioneer de oud-medewerkers, de heer J. Bethle hem, die vóór zijn pensionering werkzaam was als vertegenwoordiger op de Rotter damse brouwerij. Vorig jaar had de re- daktie nog een gesprek met de heer Bethlehem, dat werd afgedrukt in het sep tembernummer. Mogen zij rusten in vrede. k Met grote verslagenheid namen wij ken- I nis van het plotseling overlijden op 25 februari j.l. van de heer A. Klootwijk, werkzaam als Gewestelijk Assistent te w I: Amsterdam. Hij bereikte de leeftijd van 43 jaar. De heer Klootwijk begon zijn loopbaan in ons bedrijf in 1951 bij het toenmalige filiaal van de Amstel Brouwerij te Rotter dam. Een aantal jaren later volgde zijn overplaatsing naar het hoofdkantoor van de Amstel Brouwerij te Amsterdam, waar hij, na aanvankelijk werkzaam te zijn geweest bij de Interne Commerciële Afdeling, werd toegevoegd aan de Juridische Afdeling. Na de fusie in 1968 aanvaardde hij de functie van Gewestelijk Assistent op het Verkoopkantoor aan de Herengracht. Hij heeft zich niet slechts doen kennen als een medewerker, die uitmuntte door bekwaamheid en plichtsbetrachting, doch ook als een goed col lega en een vriend voor velen. Wij kunnen niet begrijpen, dat een zo sympathiek mens zo vroeg van ons moest heengaan. Wij hopen dat zijn vrouw, zoon en verdere familie troost mogen vin den in de gedachte, dat hij bij ons allen in hoog aanzien stond. Hij ruste in vrede. c van Es/J c Ejjkmg Drs. J. J. C. Goos zal medio augustus worden belast met de bedrijfsleiding van onze brouwerij in Rotterdam, als mede van de toekomstige vestiging in Zoeterwoude. De heer Goos is sinds 1 februari 1954 in dienst van Heineken en is op dit ogenblik bedrijfsleider van onze brouwerij aan de Stadhouders kade in Amsterdam. Ir. R. W. Welmers, dit ogenblik nog technical manager van Nigerian Breweries Ltd. in Lagos, zal worden belast met de bedrijfsleiding van onze brouwerij aan de Stadhouderskade in Amsterdam. De heer Welmers is sinds 1 januari 1956 in dienst van Heineken en vanaf januari 1962 werkzaam bij verschillende brouwerijen in het bui tenland. ll De heer en mevrouw Van der Ackerveken. Maandag 31 januari nam de Bossche brouwerijgemeenschap afscheid van 2 Belgische medewerkers wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Het waren de heren F, A. van der Ackerveken, sinds 1963 werkzaam in de bottelarij in Den Bosch en C. J. Bols, sinds 1960 eveneens werkzaam in de bottelarij. De heren waren beiden met echtgenoten en familieleden naar Den Bosch gekomen, waar in de kantine, temidden van hun 'werkmakkers' afscheid van hen werd genomen. In de diverse toespraken belichtten ir. A. K. E. ten Bruggen Cate de brouwerijhistorie der Belgen, de heer J. de Roode, als plaatsvervangend bottelarijchef, de grote plichtsbetrach ting en een Belgische collega, de heer A. Seis, de kameraad schap van beiden. Het was ook de taak van de heer Seis de cadeaus namens het personeel aan te bieden. Zeer velen maakten hierna van de gelegenheid gebruik om van de heren Bols en Van der Ackerveken afscheid te nemen. De heer en mevrouw Bols. r

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 21