Uitslag kerstwedstrijden 17 De Foto- en Filmclub Heineken Rotterdam heeft wederom enkele opnamen van leden uitverkoren tot foto van de maand. In december ging dit praedicaat naar een opname van de heer L. J. Roos uit de groep senioren. Bij dit portret is een goed gebruik gemaakt van het diafragma, waardoor het meisje volkomen los staat van de achtergrond. Toch speelt die achtergrond een belangrijke rol. De verticale lijn van de lantaarnpaal wordt door de pilaren van het gebouw herhaald. De foto van de maand januari van de heer J. Strater heeft meer komische dan artistieke waarde. Technisch gezien valt er heel wat op aan te merken, maar een grapje moet toch ook wel gewaardeerd worden. Van Puffelen De kerstwedstrijd, waarbij het erom ging de verschillen op te geven tussen de twee in Vers van 't Vat gepubliceerde tekenin gen van Arend van Dam, heeft minder oplossingen opgeleverd dan de redactie verwachtte. In totaal kwamen 27 inzen dingen binnen, waarvan er helaas geen enkele goed was. Zeven deelnemers heb ben één verschil van de 26, die de teke naar had aangebracht, over het hoofd ge zien. Toch werd besloten om de drie prijzen, waardebonnen groot 25,-, onder hen te verloten. Prijswinnaars werden mevrouw K. W. M. van Rooyen-André, Nassaukade 3 hs., Amsterdam-W., B. J. Janssens, Grote Baan 35, Ravels (België) en Ernesto Mosquera Gomez, Sarphatistraat 105, Amsterdam. Opvallend was, dat velen de zwart gemaakte hoeven van de rendieren en brillen van de bottelarij mannetjes, alsook het ontbrekende streepje in de Heineken-balk onder de laatste t van Vrolijk Gerstfeest! hebben gemist. De kleurwedstrijd voor de jeugd leverde 63 inzendingen op. Verreweg de meeste kwamen van kinderen tot en met 8 jaar. De resultaten waren in één woord gran dioos. Duidelijk werd, dat men vele uren ingespannen bezig is geweest om er een mooie prent van te maken. De jury, be staande uit Saskia Hoogstraate, schilde res, Henk Hesselius, schilder/beeldhou wer en artistiek adviseur HeinekenGalerij, A. Sinkeldam, Reclamedienst Heineken en R. Elfrink, redacteur van dit blad, had het dan ook niet gemakkelijk om de prijs winnende platen aan te wijzen. Daarom werden er in elke leeftijdsgroep naast eerste prijzen ook eervolle vermeldingen toegekend, terwijl er ook in de jongste categorie onderscheid gemaakt werd tus sen het werken met kleurpotloden en viltstiften. Hieronder volgen de namen van de be kroonden: eerste prijs jongste categorie potlood: Mark Kristel, Amsterdam-N. (5 j.); eer volle vermelding: Franciska Hoekstra, Benthuizen (3 j.) eerste prijs tweede categorie potlood: Denise Westerheijden, Amsterdam-Osdorp (8 j.); eervolle vermelding: Madeleine Eijck, Krommenie (8 j.). eerste prijs jongste categorie viltstift: Kitty van Beest, Amsterdam (6 j.); eer volle vermelding: Margot Veldhoven, Vlij men (6 j.), Ronny en Peter Reuser, Waalwijk (6 en 4 j.). eerste prijs tweede categorie viltstift: Jopie van Liempt, Den Bosch (8 j.). eerste prijs derde categorie: Thea de Jong, Rotterdam (9 j.); eervolle vermel ding: Gerard Mulders, Tilburg (11 j.), Mari van Venrooij, Den Bosch (11 j.). eerste prijs oudste categorie: Ronnald Kleton, Amsterdam-Osdorp (14 j.); eer volle vermelding: Henk Krüs, Nigerian Breweries, Lagos, Nigeria (12 j.) Zij allen ontvingen dezer dagen fraaie dozen met viltstiften, terwijl er voor alle inzenders een aardige attentie was.

Vers van 't Vat | 1972 | | pagina 17