Heineken hengelwedstrijd Topseizoen voor Amstelrenners De door Heineken georganiseerde Nationale Hengelwedstrijd vond dit jaar plaats op zaterdag 2 oktober te llpendam. Een groot aantal deelnemers, 58 in getal, was hier met vrienden en familieleden naar toe gekomen om wederom een gooi te doen naar een van de prijzen. Alvorens de hengels werden uitgeworpen, kregen de vissers in 'De Wegwijzer' alle instructies, waarna men via een pont het viswater bereikte, ledereen zocht hier zijn stekkie op en na een korte peiltijd werd het startschot gelost. De toen nog rustige stemming alsmede het weer waren uitstekend. De vangst, naar later bleek, matig. Opvallend rustig was deze dag voor de heren wedstrijd controleurs, terwijl daarentegen onder de brouwerijmensen, die voor het eten en de drank zorgden, de grootste bedrijvigheid heerste. Tegen vier uur bracht het eindsignaal verandering in de kalmte rond het water. Eenieder haastte zich om zijn visbestek op te ruimen en spoedde zich naar de Gijsbreghtkelder van de brouwerij Mauritskade, waar de prijsuitreiking plaats vond. Het was de heer R. de Vries uit Assen, die met 125 cm gevangen vis de beste prestatie van de dag had geleverd en hiervoor de eerste prijs in ontvangst mocht nemen. De Amstel wielerploeg heeft het afgelopen seizoen wederom opmer kelijke prestaties verricht. Niet minder dan 90 overwinningen brachten onze amateurs op hun naam. Ter vergelijking kan dienen, dat een redelijk goede ploeg al heel tevreden is met 25 overwinningen per seizoen. Bij de Amsteloverwinningen waren veel eerste plaatsen in belangrijke klassiekers. Ook meerdaagse buitenlandse wedstrijden, zoals de Milk Race in Engeland en het Circuit des Mines in Frankrijk bracht onze ploeg op haar naam. En uiteraard tellen de prachtige tweede plaatsen van Fedor den Hertog in de Tour de l'Avenir (de Ronde van Frankrijk voor amateurs) en de Ronde van Mexico ook mee. Het gebeurde ook een enkele maal, dat Amstel-renners alle ereplaatsen veroverden, zoals in de Ronde van Ochten (Gelderland), waar Jan Bakker eerste, Gerard Möhlman tweede en Piet Kleine (ook een bekend schaatser) derde werd. Een foto van dit drietal publiceren we hierbij. Woensdag 17 november werd de nieuwe Amstelploeg voor het komend seizoen tijdens de jaarlijkse wielerlunch in de Gijsbreghtkelder gepre senteerd. Deze bestaat uit: Jan Bakker (Eenrum), Ad Dekkers (Udenhout), Arie Hassink (Neede), Fedor den Hertog (Ermelo), Bas Hordijk (Rotterdam), Adri van Houwelingen (Heeselt), Gerard Kam per (Sint-Pancras), Piet Kleine (Hollandscheveld), Gerrie Knetemann (Amsterdam), Fred van Lachterop (Amsterdam), Rinus Langkruis (Rotterdam), Gerard Möhlmann (Apeldoorn), Jos Schipper (Baarn), Arnold Voogt (Scherpenzeel) en Jan Zuydweg (Rotterdam). De met een aangeduide renners zijn nieuw in de ploeg. Ploegleider is wederom Herman Krott. Enige tijd geleden schreven wij, dat de voorbereidin gen waren begonnen voor de bouw van een brouwerij te Mbandaka. Ter herinnering: Mbandaka ligt in Repu bliek du Zaïre, precies op de evenaar. De installatie- werkzaamheden ter plaatse zijn gestart en de pioniers in Mbandaka zijn inmiddels bezig hun eigen woningen in gereedheid te brengen. Eén van de medewerkers van het Projectenbureau in Rotterdam bracht onlangs een bezoek aan Mbandaka, ter ere waarvan een dineetje werd aangeboden. De beste gelegenheid hiertoe was op de pas-gestorte vloer van het magazijn in aanbouw. Op de foto ziet u aan de linkerzijde van de tafel: de heer Hofman, chef electricien, de gastvrouw en de heer Leeuwenburg, Projectenbureau; aan de rechter zijde: de heer Niclaes uitvoerder van de aannemer, mevrouw Zwart en de heer Zwart, montageleider. 35

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 35