Oorkonde van Jan Steen Franse voetbalsupporters in 't Koelschip Woensdag 3 november speelde Ajax in het Olympisch Stadion in Amsterdam voor de Europa Cup tegen l'Olym- pique Marseille. Onder de supporters op de tribunes waren ruim honderd caféhouders uit deze Zuidfranse havenstad, die op uitnodiging van onze agent in Frankrijk, Moét Chandon, per chartervlucht naar Nederland gekomen waren. Vanzelfsprekend stond een bezoek aan de brouwerij op het programma, en dat was meteen een aardige gelegen heid om al vast wat in de stemming te komen. In het Koelschip van de brouwerij Stadhouderskade lieten ze er natuurlijk geen twijfel over bestaan dat hun favoriete club die avond zou winnen. Het zou op z'n minst 3-0, 5-0 of zelfs 10-0 worden. Maar dat het allemaal anders zou uit pakken, konden ze toen nog niet weten. De bedrijfsleider van de brouwerij Stadhouderskade in Amsterdam, drs. J. J. C. Goos, mag zich sinds vrijdag 29 oktober erelid noemen van de Jan Steenvereniging. Deze personeelsvereniging telt onder haar leden een groot aantal medewerkers van de Koninklijke Nederlandse Hoogovens- en Staalfabrieken N.V., die werkzaam zijn op de afdeling Ovenbouw. In verband met de goede relaties, die de heer Goos namens Heineken met deze afdeling onderhoudt, werd hem tijdens een korte bijeenkomst in de lunchkamer van de brouwerij door Jan Steen - de uit ovenstenen opgebouwde patroon van de ovenbouwers - een oorkonde overhandigd. Tevens mocht de heer Goos voor zijn verdiensten een medaille in ontvangst nemen. 34

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 34