E. Ville 40 jaar in dienst H. A. F. HELLER NAM AFSCHESD AFSCHEID VAN C. J. ZIJLMANS Toen enkele afgevaardigden van de brouwerij Rotterdam zich op 15 no vember naar de Wandeloordstraat be gaven om het 40-jarig dienstverband van de heer E. Ville te herdenken, troffen zij de jubilaris al druk doende om het zijn gasten zo aangenaam mogelijk te maken, hetgeen hem dan ook voortreffelijk afging. Na een voor de heer Ville zeer moei lijke periode had hij het beter ge vonden het heuglijke feit bij zich thuis te vieren. De heer G. van Puffelen sprak hem namens directie en bedrijfs leiding toe, waarbij hij onder meer de loopbaan van de heer Ville onder de loep nam. Van mei 1927 tot 1951 werkte de heer Ville achtereenvolgens in de Stal, de Pekkerij en de Boen plaats, echter met een bijna vierjarige, noodzakelijke onderbreking van begin 1936 tot eind 1939. In 1951 ging hij naar de Bottelarij. Een jaar later kwam hij als smeerder bij de Onder houdsdienst en na nog een korte periode in de Legerkelder startte hij in juli 1959 zijn werkzaamheden bij de Interne Dienst, waar tot op heden nog steeds zijn plaats is. De heer Van Puffelen bracht de heer Ville dank voor alles wat hij in die jaren voor het bedrijf had betekend en liet dit ver gezeld gaan van de beste wensen voor de toekomst, een envelop met inhoud en de jubileumspeld. Op de foto rechts: ir. A K. E. ten Bruggen Cate, links mevrouw Heller en in het midden de heer H. A. F. Heller. Donderdag 30 september nam de Bossche brouwerijgemeenschap afscheid van de heer H. A. F. Heller, die juist deze dag zijn 65e verjaardag vierde. Dat men de heer Heller, die de laatste tijd om gezondheidsredenen niet meer kon werken, nog niet vergeten was, bleek uit de grote opkomst bij zijn afscheids receptie. De sprekers roemden allen de plichtsbetrachting en collegialiteit, die de heer Heller tijdens zijn 35-jarig dienstverband bij Van Vollenhoven en daarna bij Heineken, aan de dag wist te leggen. Gememoreerd werd ook het feit, dat het absolute sprintrecord op de fiets tussen de wacht en het biermagazijn, ondanks herhaalde pogingen, nog steeds niet verbeterd is en nog steeds op naam staat van de heer Heller. Met het cadeau, een radio cassette-recorder, dat hem namens het personeel werd aangeboden, zal de heer Heller, naar wij hopen, vele genoeglijke uren beleven en dan zeker nog wel eens terug denken aan een prettige tijd bij Heineken. Van der Geld De heer en mevrouw Zijlmans met in het midden hun dochter In een feestelijk versierde woonkamer en temidden van zijn familieleden, zó troffen vrijdag 29 oktober enige afgevaardigden van Heineken Rotterdam de heer C. J. Zijlmans aan, die eigenlijk een paar jaar geleden al om gezondheidsredenen min of meer afscheid moest nemen van de brouwerij, maar nu gelukkig in een redelijk goede conditie de pensioengerechtigde leeftijd had bereikt. De heer Zijlmans kwam voor het eerst bij Heineken in dienst op 4 juli 1927. Diverse malen werd in die tijd het dienstverband, onderbroken, omdat toen de zogenaamde seizoenarbeid nog bestond, maar al met al kan de heer Zijlmans bogen op ruim veertig dienstjaren, waarvan hij het grootste deel sleet in de Gistkelder. Het zal inmiddels in die Gistkelder wel veel stiller geworden zijn nu de opera- en operetteklanken via de stem van de heer Zijlmans de ruimte niet meer vullen, want zingen kon hij geweldig; hele klassieke stukken zaten van a tot z in zijn hoofd. Dat weten alle vroegere collega's nog wel te vertellen. Namens directie en bedrijfsleiding dankte de heer G. van Puffelen de heer Zijl mans van harte voor alles wat hij voor de brouwerij had betekend. 31

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 31