Zilveren bierpul naar Den Bosch TENNISSEN IN ROTTERDAM In het kader van het intergewestelijk voetbaltournooi om 'De Zilveren Bierpul' troffen Den Bosch en Rotterdam elkaar op zaterdag 2 oktober op het voetbalterrein van 'De Hertogstad' in Den Bosch. Gezegd mag worden, dat de wedstrijd, waarvoor de aftrap werd verricht door de heer J. van der Werf, en die op sublieme wijze werd geleid door de heer Sjef Dorpmans, een zeer sportief verloop had. Als bewijs van dit laatste moge dienen het feit, dat de heer Dorpmans slechts twee keer voor een overtreding heeft hoeven te fluiten. Reeds kort na het begin van de wedstrijd, namelijk binnen vijf minuten, bracht Rotterdam de openingstreffer op haar naam. Voor er tien minuten waren verstreken stond het reeds 0-2 en niemand zal het de Rotterdamse supporters kwalijk nemen, dat zij op dat moment van een ruime Rotter damse zege overtuigd waren en daarvan langs de lijn op ondubbelzinnige wijze blijk gaven. Het elftal van Den Bosch liet deze twee goals echter niet op zich zitten en al spoedig begonnen de tegendoelpunten te komen. Dit laatste ondanks het fraaie keeperswerk van de ook fraai uitged(r)ost zijnde Maasstede- lijke goalie. De rust werd bereikt bij een stand van 5-2 voor Den Bosch. Na de hervatting werd het Bossche overwicht goed in doelpunten omgezet en de eindstand werd 9-5 voor Den Bosch. Een nabeschouwing mocht niet uitblijven en te dien einde spoedden alle kemphanen zich met een gedeelte van de toeschouwers naar het ont vangstgebouw van de brouwerij aan de Rietveldenweg. Het was in deze ruimte, dat de heer J. van der Werf op een gegeven moment de aandacht vroeg om aan het elftal van Den Bosch in de persoon van de aanvoerder, de Zilveren Bierpul te kunnen overhandigen. Dat uit deze pul inderdaad bier kan worden gedronken, is ter plaatse door de heren Van der Werf en Dorpmans, alsmede door de beide aanvoerders bewezen. Dat ook voor de overige aanwezigen het nabeschouwen werd versierd met ons 'Heerlijk Helder Heineken' hoeft geen betoog. J. Vis Nu het tennisseizoen 1971 achter ons ligt, gaan wij ons weer voorbereiden op 1972. De tennisclub 'Heineken Rotterdam' zou daartoe graag zijn ledental uitbreiden. Er wordt gespeeld op het tennispark 'IJsclub Kralingen' aan de Kralingse Piaslaan te Rotterdam en wel op maandag- en woensdagavond, als mede op zaterdagmiddag. Voor gevorderde tennissers is er ge legenheid aan de zaterdagmiddag competitie deel te nemen. Deze com petitie omvat een zestal wedstrijden, dat tussen medio april en juni wordt gespeeld. Zij, die het tennissen willen leren, kunnen zich eveneens als lid opgeven. Bij voldoende aanmeldingen zullen wij trachten een tennisleraar aan te trek ken, die in clubverband lessen zal geven. Het is echter beslist noodzakelijk, dat men zich vóór 1 januari 1972 aan meldt als lid. Beginners kunnen na genoemde datum niet meer als lid aangenomen worden. Inlichtingen en aanmeldingen bij de heer De Waal (Rotterdam, Crooswijk- sesingel tst. 480) of bij de heer Norp (Rotterdam, Alexanderpolder tst. 61 Het Bestuur CURSUS PROCESGANG EN APPARATENKENNIS IN ROTTERDAM De eerste oogst van de in augustus reeds aangekondigde cursus Procesgang en Apparatenkennis voor iedere belangstellende medewerker(ster) van de vestiging Rotterdam leverde 74 deelnemers op uit vele verschillende afdelingen. Maandag 8 november, 's morgens om tien uur, stak de eerste groep in het les lokaal van de heer L. Ruivenkamp van wal, om onder deskundige leiding het terrein van het ingewikkelde brouwproces en de apparatuur, die daarbij nodig is, te gaan verkennen. In ploegen van om en nabij twintig personen zullen de cursisten in negen lessen van 11/2 uur per week ingewijd worden in de diepere geheimen van de brouw- I unst. Als docenten zullen enkele brouwerijmedewerkers optreden die hiervoor voldoende kennis van zaken hebben. De heer G. de Kroon, onderchef van de afdeling Brouwen Algemeen, beet de spits af met les 1: Geschiedenis van het bier, indeling van de brouwerij, mouterij, ziederij, grondstoffen. De heer J. E. Jans, hoofd Personeeldienst Rotterdam, hield een inleidende toe spraak. 'Ontstaan in een vergadering van produktiechefs en in eerste instantie bestemd voor medewerkers in de produktiesector', zo vertelde de heer Jans, 'groeide de cursus langzaam uit tot iets voor iedere belangstellende in het bedrijf'. Daar de opzet van de cursus min of meer nog een proef is, hoopte de heer Jans, dat de deelnemers zich kritisch zouden opstellen tegenover de gang van zaken om zo tot de best mogelijke resultaten te komen. De theoretische lessen zullen worden afgewisseld met bezoeken aan de desbe treffende produktieafdelingen, terwijl geprojecteerde kleurendia's het gesproken woord zullen ondersteunen. Een compliment van de heer Jans ging naar de heren G. van Puffelen en A. Frenks, die gezamenlijk zo'n 250 plaatjes maakten en daarmee tevens iets van grote historische waarde produceerden voor de toekomst, wanneer de brouwerij naar Zoeterwoude zal zijn verhuisd. 28

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 28