VERENIGINGEN Nieuw bestuur P.V. Den Bosch Het Bestuur van de Personeelsvereniging te Den Bosch is na de Algemene Ledenvergadering als volgt samengesteld: Voorzitter H. M. Sikking Vice-voorzitter J. C. A. van der Geld Secretaris A. H. de Jager 2e Secretaris Mevr. E. Donners-Küper Penningmeester F. A. C. Leyerweert 2e Penningmeester W. Huysmans Commissaris W. F. van de Luur Commissaris J. C. Mink Stralend weer en een uitstekende or ganisatie waren twee factoren, die bijdroegen tot het slagen van de 6e puzzelrit van de vestiging Maurits- kade, die op zaterdag 2 oktober werd verreden. Van de 62 équipes, die had den ingeschreven, startten er 59, die de rit, ondanks wat onvoorziene moei lijkheden waarvan ook de organisatie niet op de hoogte was, alle uitreden. De route voerde de deelnemers door tal van kleine, idyllische dorpjes en door een prachtig landschap. Plaats jes als Abcoude, Ouderkerk a/d Am- stel en Loenen a/d Vecht werden aangedaan, wat af en toe nodig bleek om enige bijzondere opdrachten uit te kunnen voeren. Zo werd bij de eerste tijdcontrole opdracht gegeven tot het vinden van een rode veter, die bij de volgende tijdcontrole moest worden ingeleverd. Zo kon het ook gebeuren, dat er in het eerstvolgende dorp een stormloop was op een sport zaak, waar alle rode veterparen keurig werden gedeeld. Een gekookte aard appel bleek minder makkelijk verkrijg baar, maar in sommige dorpen toon den enkele huisvrouwen zich bijzonder bereidwillig en werd een aardappel van de warme middagtafel meteen af gestaan. De eerste wérkelijke moeilijkheid, waarvan de vroeg vertrokken équipes geen last hadden, maar die de later gestarte teams aardig in verwarring bracht, deed zich voor in een dorpje, waar rond het middaguur een dorps feest in volle gang was. Een straatje, dat de deelnemers volgens de rij-op- dracht in moesten slaan, bleek afge sloten en daarmee begon een omlei ding door smalle, overbevolkte steeg jes, langs tamboerskorpsen, wandel clubs en toeschouwers, waardoor de rally-rijders veelal op een dwaalspoor werden gebracht. Het 'niet goed lezen wat er staat' is een menselijke fout, waarmee de orga nisatie ook goed bekend bleek. Vaak werden vragen zodanig gesteld, dat het voor de deelnemers erg moeilijk was het juiste antwoord te vinden. Een vraag over een aanbevolen sport werd b.v. door slechts één koppel goed beantwoord. Een prestatie, waarvoor de équipe van ir. K. R. Tiktak later bij de prijsuitreiking een eervolle vermel ding kreeg. Hoe moeilijk het was, bleek na afloop van de rally, toen de vermoeide deel nemers in de kantine met soep weer werden bijgebracht. Maar uit het 'na kaarten' kwam ook duidelijk het ple zier naar boven, dat men had gehad en dat deze puzzelrit ook dit jaar weer tot een zeer geslaagde dag had ge maakt. Bij de prijsuitreiking 's avonds in Krasnapolsky door de bedrijfsleider, Wachtend vóór de brug de heren H. Krott (links) en K. Everts. Ir. W. F. Schipper, werd duidelijk dat de puzzelrit dit keer moeilijker was geweest dan vorig jaar, toen het aan tal strafpunten ook al erg hoog werd genoemd. Het team van de heer H. G Bander, dat de eerste prijs won, had 92 straf punten. De équipe van de heer E. Boer Leffef had er 124 en ir. K. R. Tiktak die derde werd, wist ondanks zijn goede antwoorden nog 180 straf punten op zijn naam te brengen. De poedelprijs ging naar de épuipe van ir. J. Boonen, die met 1009 straf punten het hoogste aantal sinds jaren bereikte. Een deel van de optocht, waardoor de deelnemers gehinderd werden. 26

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 26