kelijk over heen kan. Dat is ook wel nodig als men weet, dat een hei stelling al een leeggewicht heeft van 35 ton en dat een betonwagen met 10 kubieke meter inhoud al meer dan 25 ton weegt. De brug ligt 1.70 meter boven de waterlijn, zodat onder andere mestschippers, die in het verleden geregeld van dit water gebruik maak ten, er gemakkelijk onderdoor kunnen. 1 t/m 5 Pijpleidingen, een werkbrug, hijs kranen, graafmachines en heipalen, te zamen het eerste beeld van de bouw. 6 Ir. J. M. van Rossem in de cabine van de heistelling voor het slaan van de eerste paal. 7 Burgemeester J. A. Detmers biedt de heer A. H. Heineken de nieuwe kaart van het Hoogheemraadschap Rijnland aan. 8 De heistelling moest eerst even op tem peratuur gebracht worden. 9 Gehuld in witte jassen en met veilig heidshelmen op het hoofd wordt het slaan van de eerste paal gade geslagen door o.m. de heren Heineken (derde van rechts), Van Marwijk Kooy (in donkere jas) en Rinkel (uiterst links). Met behulp van stelconplaten heeft men over het gehele terrein tijdelijke wegen aangelegd, waarover het werk verkeer gemakkelijk bij de plaats van bestemming kan komen. Voor de ver lichting zijn een kleine vijftig lantaarn palen neergezet. Op vier plaatsen op het terrein zijn bouwtrafo's elk van 2500 volt neergezet, die voor de stroomvoorziening tijdens de bouw moeten zorgen. Alle bouwactiviteiten op het terrein werden tot voor kort begeleid vanuit een woonboot, die nabij de Hoge Rijn dijk in een zijarm van de Weipoortse- vliet ligt. Inmiddels zijn echter tal van barakken opgetrokken, die als kantoor en ontvangstruimten dienst gaan doen, terwijl op twee punten op het terrein verzamelplaatsen voor bouwketen ko men. Voorlopig is de entree van het bouw- 3 terrein nog aan het begin van de Om- medijkseweg, waar deze uitkomt op de Hoge Rijndijk, maar wanneer begin volgend jaar de Ommedijkseweg ver breed en verzwaard zal zijn, wordt de ingang verlegd naar een punt dichter bij de spoorlijn, waar ook de toegang tot de toekomstige brouwerij zal ko men te liggen. Tot zover iets over de eerste bouw activiteiten in Zoeterwoude. Van nu af zullen wij U door middel van Vers van 't Vat steeds op de hoogte houden van alle vorderingen in de bouw, opdat U een goed beeld krijgt van de groei van dit omvangrijke project.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 24