Bouw van de brouwerij in Zoeterwoude komt op gang Voor het eind van dit jaar hoopt men 500.000 kubieke meter zand op dit voormalige weidegebied te hebben. Het zand wordt gewonnen in het toe komstige recreatiegebied 'Vlietland' te Voorschoten, aan de andere zijde van de Rijksweg Amsterdam-Den Haag op ongeveer 9 kilometer van ons terrein. Deze afstand is zo groot, dat men het zand niet met één krachtbron van de winplaats naar het brouwerij terrein kan persen. Men maakt daarom gebruik van één drijvend en twee vaste tussenstations, die de indruk geven van een complete fabriek. Per uur wordt 600 tot 650 kubieke meter zand door de buizen geperst, maar men moet daarbij bedenken, dat hiervoor vier maal zoveel water nodig is, zodat het volume dat per uur op ons terrein gespoten wordt in totaal 3250 kubieke meter is. Wanneer men met spuiten begint duurt het steeds drie kwartier voordat het eerste zand de buis verlaat. Daarvóór ontvangt men slechts zuiver water. Het zand, dat uit het recreatiecentrum wordt ge- De bouw van onze nieuwe brouwerij in Zoeterwoude komt flink op gang. Direct nadat de officiële goedkeuring voor dit gigantische project was ver kregen, is men op grote schaal aan het werk gegaan. Op nagenoeg elk punt van het 78 hectare grote terrein ziet men wel activiteiten. De grond werkzaamheden vormen daarbij na tuurlijk de eerste stap en deze mani festeren zich het duidelijkst in de opspuiting van grote delen van het ter rein. Wie op een regenachtige herfst dag de 'bouw' bezoekt, doet er goed aan zich flink in te pakken, want een wandeling over het 'jonge land' is voorwaar geen pretje. Zo vér je kijken kunt, zie je een moerasachtige zand vlakte, met daarboven cirkelend grote groepen meeuwen. Waar men reeds vaste grond onder de voeten heeft, zijn graafmachines en bulldozers in de weer om het terrein bouwrijp te maken en alles in gereedheid te bren gen voor de eerste, werkelijke bouw activiteit: het heien.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 22