Heineken prijs voor brit Harvey Smith o O Het grote Internationale Indoor Concours Hippique 'Jump ing Amsterdam', dat van donderdag 28 tot en met zondag 31 oktober voor de veertiende maal werd gehouden, trok ook dit jaar weer vele duizenden mensen naar het Amster damse RAI-gebouw. Het was de organisatie van Jumping Amsterdam wederom gelukt de beste internationale spring ruiters, evenals de nationale kernploeg, naar Amsterdam te krijgen. Eén van de hippische hoogtepunten was het Jachtspring- concours om de Grote Prijs van Nederland, een onderdeel, dat door Heineken werd gesponsord. Na een zeer boeiende en spannende wedstrijd was het uiteindelijk de Engelsman Harvey Smith, die met Johnnie Walker, in de laatste ronde het zware parcours foutloos en in zeer snelle tijd aflegde. Hij mocht uit handen van de heer A. H. Heineken, vice- voorzitter van Jumping Amsterdam, de zilveren beker in ontvangst nemen. Maar niet alleen op deze wijze manifesteerde de brouwerij zich. In de piste van de RAI was een groot aantal reclame borden met Heineken Bier aangebracht. Tevens had Heine ken 1300 pallets beschikbaar gesteld, waarmee paarden- boxen werden geconstrueerd. Verreweg de meeste belangstelling trok, naast het hip pische gedeelte, de Heineken stand, waar men in de pauze en na afloop van het programma een pilsje kon drinken. De stand verschilde in uiterlijk aanmerkelijk met voorgaande jaren. Geënt op het optreden van het Franse ridder-stunt- team 'Les Chevaliers', dat steeds na de springwedstrijden een zeer spectaculair schouwspel presenteerde, had men een levensgrote bierburcht gebouwd, compleet met har nassen, schilden, zwaarden en in Middeleeuws kostuum ge stoken tappers. In de pauze zorgden daar enkele leden van Les Chevaliers voor zang en gitaarspel. Exclusief voor Heineken hadden wij met Yvan Chiffre, leider van Les Chevaliers, een interview voor Vers van 't Vat. Het verslag hiervan kunt U vinden op de pagina's 18 t/m 21. Foüo boven: de heer A. H. Heineken, vice-voorzitter van Jumping Amster dam, biedt de Engelse springruiter Harvey Smith de beker voor zijn overwinning in de Grote Prijs van Nederland aan. Rechts op de foto dr. J. C. Tetzner, voorzitter van Jumping Amsterdam. Foto hiernaast: één van de ruiters in actie.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 11