Hoofd kantoor centraal in metronet ^tPff ifTW, metrD WARSDOORSNEDE OVER HET CENTRAALSTATION Er komt een tijd, dat het Hoofdkan toor van Heineken aan het Wetering plantsoen in Amsterdam het meest centrale kantoorgebouw van de hoofd stad, zo niet van heel Nederland zal zijn. Van waar U ook komt, steeds zult U ons kantoor op eenvoudige, snelle en comfortabele wijze kunnen bereiken. Wie zich nu nog moeizaam een weg baant door de tjokvolle stra ten van onze door het verkeer ge plaagde hoofdstad en dikwijls rade loos wordt bij het zoeken naar een geschikte plaats voor het parkeren van de auto, zal nog maar één woord ken nen ter oplossing van alle problemen: metro. Bijgaand kaartje is een detail uit de plattegrond van Amsterdam, waarin de metrolijnen zijn ge projecteerd. Het toekomstige station Wetering circuit vindt U precies in het midden van de kaart. In het begin van de tachtiger jaren zal namelijk een begin worden gemaakt met de aanleg van een metrostation onder het Weteringcircuit. Dit plein, reeds jarenlang een bovengronds ver keersknooppunt, zal wat de onder grondse betreft een zeer belangrijke halte worden in het geprojecteerde metronet. Twee zeer drukke lijnen zul len elkaar hier kruisen, te weten de noord-zuidlijn en de ringlijn om het stadscentrum. De noord-zuidlijn komt uit Amsterdam noord en gaat via het Centraal Sta tion, de Munt, het Weteringcircuit en Amsterdam-zuid naar Buitenveldert, Amstelveen en vervolgens naar Schip hol. De ringlijn gaat van Diemen door Amsterdam-oost via Weteringcircuit en Leidseplein naar Amsterdam-west en Sloterdijk. Doordat deze twee lijnen elkaar op het Weteringcircuit kruisen, zal er een ongelijkvloers station moeten komen, waarvoor de bouw veel ingrijpender is dan bij de gewone halteplaatsen. Een werktekening hiervan is nog niet voor handen, maar omdat zich bij het Cen traal Station een soortgelijke situatie voordoet, plaatsen we ter illustratie de dwarsdoorsnede daarvan boven aan deze pagina. De activiteiten bij de bouw van de metro concentreren zich nu nog op de oost-lijn, die trouwens vlak langs onze brouwerij aan de Mauritskade komt te liggen en daar eveneens een station krijgt. Al met al dus voor de mede werkers van Heineken een ver, maar hoopvol vooruitzicht. 10

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 10