PLAATS VAN VESTIGING LAND 1 Surabaja Indonesië 2 en 3 Singapore Singapore 4 Kuala Lumpur Maleisië 5 Port Moresby Australisch N.G. 6 Lae Australisch N.G. 7 Hastings Nieuw Zeeland 8 Kinshasa Kongo Kinshasa 9 Bukavu Kongo Kinshasa 10 Boma Kongo Kinshasa 11 Kisangani Kongo Kinshasa 12 Brazzaville Kongo Brazzaville 13 Bujumbura Burundi 14 Gisenyi Rwanda 15 Luanda Angola 16 Lagos Nigeria 17 Aba Nigeria 18 Kaduna Nigeria 19 Kumasi Ghana 20 Freetown Sierra Leone 21 Moundou Tsjaad 22 t/m 27 Milaan Italië 28 Paramaribo Suriname 29 Willemstad Curapao 30 Fort-de-France Martinique 31 Jarry/Baie Mahault Guadeloupe (Pointe-a-Pitre) 32 Santurce Puerto Rico 33 Amman Jordanië 34 Beyrouth Libanon 35 Baghdad Irak 36 Athene Griekenland 37 Luton Groot-Brittannië 38 Falkenberg Zweden 39 en 40 Johannesburg Zuid-Afrika 41 Tananarive Madagascar 42 Caracas Venezuela NAAM VAN DE BROUWERIJ P.T. Perusahaan Bir Indone sia Malayan Breweries (Singa pore) Pte. Ltd. (2 brouwerijen) Malayan Breweries (Malaya) Sdn. Berhad Sout-h Pacific Brewery Ltd. South Pacific Brewery Ltd. Leopard Brewery Ltd. Bralima S.C.R.L. Bralima S.C.R.L. Bralima S.C.R.L. Bralima S.C.R.L. Brasserie de Brazzaville S.A. Brarudi S.A.R.L. Bralirwa S.A.R.L. Nova Empresa de Cervejas de Angola 'NOCAL' S.A.R.L. Nigerian Breweries Ltd. Nigerian Breweries Ltd. Nigerian Breweries Ltd. Kumasi Brewery Ltd. Sierra Leone Brewery Ltd. Brasseries du Logone S.A. Mobiliare Industriale Cisal- pina S.p.A. (6 brouwerijen) Surinaamse Brouwerij N.V. Antilliaanse Brouwerij N.V. Brasserie Lorraine S.A. S.A. des Grandes Brasseries Antillaises Cerveceria Corona Inc. Jordan Brewery Co. Ltd. Brasserie Malterie Almaza S.A.L. Eastern Brewery Company S.A. Athenian Brewery S.A. Whitbread (London) Ltd. Bryggeri AB Falken The South African Breweries Ltd. (2 brouwreijen) Brasseries de Madagascar S.A. C.A. Cervecera Nacional brouwt Heineken in licentie brouwt Amstel in licentie contract brouwen is niet een afgesloten ruimte, waar de temperatuur zo tegen het nulpunt aan hangt, maar een nagenoeg open ge bouw. De lagertanks daarin zijn elk afzonderlijk gekoeld. Een voordeel van deze open bouw is, dat de con structie van de gebouwen veel een voudiger kan zijn. Brouwen in de tro pen brengt ook wel een paar proble men met zich mee. Zo moeten bijvoor beeld de grondstoffen over grote afstanden worden aangevoerd, omdat het klimaat het verbouwen van gerst en hop meestal niet toelaat. Ook is er niet altijd een flessenfabriek in zo'n land, zodat ook de flessen moeten worden ingevoerd. Maar welke problemen zich ook voor doen, onze activiteiten in buitenlandse brouwerijen blijven een boeiende zaak. En de vele medewerkers, die vaak op zeer verre posten onder soms moeilij ke omstandigheden hun werk doen, verdienen daarvoor alle hulde. Om U een indruk te geven van de ex pansie van onze buitenlandse activi teiten, kan nog worden vermeld, dat de bouw van een nieuwe brouwerij in Kongo Kinshasa (Mbandaka) snel vordert, terwijl een nieuwe brouwerij vestiging in Indonesië (Djakarta) op stapel staat.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 6