JOSÉ POELMANS terug met WERELDTITEL -11..: In september is de fotoclub Heineken Rotterdam wederom gestart met het organiseren van de Foto- en Dia-van- de-maand-avonden. Tijdens deze avon den worden foto's en dia's ingeleverd, die uitvoerig door een deskundige jury worden besproken. De aanwezigen krijgen hierbij volop de gelegenheid ook een duit in het zakje te doen, hetgeen niet aheen erg gezellig maar bovendien bijzonder leerzaam is. De foto van de maand september (zie hieronder) die door de heer G Knoll (groep Gevorderden A) werd ge maakt, is meer komisch dan artistiek en deze prent illustreert duidelijk dat men beslist geen kunstwerken hoeft in te leveren. Als U fotoqrafeert, en wie doet dat niet, komt U dan eens op onze clubavonden. U zult er geen spijt van hebben. Van Puffelen wandelsportliefhebbers present was. Zij hadden allemaal ingeschreven voor de 25 km-tocht, die door een ieder werd uitgelopen. De wandeltocht voerde onder meer door Leiderdorp, waar de Heineken Fanfare de groepen opwachtte. Van hieruit begeleidden de muzikanten de wandelaars naar de finish in Zoeter- woude. Langs de hele route stond bij zonder veel publiek, dat zowel de Fan fare als de Wandelclub met applaus begroette. Onze wandelaars kregen voor hun prestatie elk een medaille en bovendien een groepsprijs. Heerlijk gebruind en boordevol ervaringen is José Poelmans (Distributie, Amster dam), na een twee maanden durende trip door een groot deel van de wereld, op de brouwerij teruggekeerd. In die tijd heeft zij, mét tien andere dames, de re- daktionele kolommen van vele binnen- en buitenlandse kranten gehaald en heeft zij vele felicitaties en cadeaus in ontvangst mogen nemen. Geen wonder ook, want José maakte deel uit van het Nederlands dames hockey- elftal, dat in Auckland de wereldtitel da- meshockey behaalde. Een prestatie, die nooit eerder door Nederland werd ge leverd, maar die deze dames in de eerste keer dat zij door de Hockeybond werden afgevaardigd, via vele overwinningen be haalden. José speelt reeds ettelijke jaren in het Nederlandse dameselftal en heeft al vele interlandwedstrijden achter de rug. De wereldtitel, waarvoor zij nu een groot aan deel heeft geleverd, ziet zij evenwel als een prachtige bekroning van haar jaren lange hockeycarrière, die zij op 15-jarige leeftijd begon. Tijdens het toernooi om de wereldbeker, waarvóór de dames o.a. in Miami, Trini dad en Jamaica hockeyden, speelde José in een wedstrijd tegen het zeer sterke Australië haar 25ste interland. Een extra heuglijk feit, dat hierbij vermelding ver dient en dat na afloop van het toernooi reden tot feestvieren gaf, was dat zij voor de eerste maal in haar internationale hockey-'loopbaan' een doelpunt scoorde. Een zinsnede uit een Nederlandse krant, dat 'José Poelmans tijdens dit toernooi uitgroeide tot een middenveldspeelster van internationale allure', wordt nog eens bevestigd door haar opstelling, samen met twee andere dames uit het Neder lands elftal, in het World hockeyteam. Wij feliciteren haar van harte met het behalen van deze prestatie en wensen haar veel succes in de toekomst.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 15