Stadhouderskade uit de brand met nieuwe motorspuit De nieuwe brandweerwagen is uitge rust met een gecombineerde pomp. Dat wil zeggen, dat er naast een aantal lagedrukslangen, die vóór ge bruik eerst uitgelegd en gekoppeld moeten worden, nog twee hogedruk- slangen zijn aangebracht, waarmee men meteen kan gaan spuiten. De brandweerwagen bevat verder een waterreservoir van 800 liter. Met name de twee hogedrukslangen, die een maximale hoogte van ongeveer 35 meter kunnen bereiken en onder een druk van ongeveer 40 atmosferen staan, werden die middag geruime tijd uitgeprobeerd. De Commandant van onze bedrijfsbrandweer, de heer A. Koornstra, was de eerste die een van de pistolen ter hand nam en een enor me waterstraal op de vensters en mu ren van het brouwhuis richtte. Ook met de lagedrukslangen die een totale lengte hebben van 240 meter, werd na het koppelen aan het zgn. 'broekstuk' (met vijf aansluitingen) een demonstratie gegeven. Deze werd verzorgd door het volledige bedrijfs- brandweerteam. Donderdag 26 augustus was het op het brouwerijterrein van de vestiging Stadhouderskade in Amsterdam eigen lijk de hele middag 'kijkdag'. Want in een verre hoek, dichtbij het brouw huis, prijkte in volle glorie de nieuwste aanwinst van Heineken in het kader van de bedrijfsbeveiliging, een brand weerwagen. Het had in het begin heel wat voeten in de aarde gehad. Maar uiteindelijk was, na grondig overleg tussen be drijfsleiding, veiligheidsdienst en be drijfsbrandweer, toch besloten tot de aanschaf van deze modern uitgevoer de wagen. Naast de wat verouderde brandweerpomp, die meestal werd ge trokken door een VW-busje en waar mee de bedrijfsbrandweerbrigade deel nam aan wedstrijden, zal deze nieuwe wagen worden ingezet, wanneer er er gens op de brouwerij brand uitbreekt. Bovendien zal de nieuwe wagen onge twijfeld tot zeer goede prestaties lei den bij deelname aan de landelijke en bedrijfswedstrijden. Na afloop van de demonstratie gaf de heer Van Doeschot, van de gelijk namige firma die deze bluseenheid heeft geleverd, in de Raadskelder een uiteenzetting over de 'uitbreidingsmo gelijkheden' van de wagen. Zo kan er in de toekomst nog een schuimvoor- menger aangebouwd worden. Tevens lichtte hij de werking van de verschil lende onderdelen, zoals de Nepiro- pistolen, toe. De bedrijfsleider, drs. J. J. C. Goos, sprak hierna de hoop uit, dat de bedrijfsbrandweer op het brou werijterrein nooit daadwerkelijk zal moeten uitrukken om een brand te be strijden. Binnenkort zal de tien manschappen tellende brigade druk in training gaan met de nieuwe wagen, teneinde hier mee zo spoedig mogelijk vertrouwd te raken. Met metershoge waterstralen ging men de muur van het brouwhuis te lijf. Commandant A. Koornstra in actie.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 9