TAFELTENNIS HENGELEN BILJARTEN: minder caramboles In tegenstelling tot de aankondigin gen, werd in restaurant Noord en niet in Zuid, getafeltennist. De verwarring, die hierover even ontstond, verdween evenwel als sneeuw voor de zon bij het zien van de partijen, die hier voor veel spanning zorgden. Toch zou de winnaar van vorig jaar, Amsterdam I, ook dit keer zegevieren en Vrumona zou haar tweede plaats handhaven. De spanning heerste dan ook vooral onder de Bossche, de Rotterdamse en de Amsterdam ll-supporters, die nauw lettend toezagen, hoe hun vestigingen de strijd om de 3e, 4e en 5e plaats uitvochten. Niet te overtreffen deze dag (in voor gaande jaren trouwens evenmin) was de heer A. Meyer van Amsterdam I, die geen enkele partij verloor. Aan de top waren er dus geen ver schuivingen. Wel was er een belang rijke 'promotie' voor Den Bosch, dat vorig jaar het grootste aantal punten tégen had, maar dat deze keer op de derde plaats eindigde. Rotterdam liet het wel erg afweten. De eindstand: 1. Amsterdam I: 64 pnt.; 2. Vrumona: 62 pnt.; 3. Den Bosch: 40 pnt.; 4. Amsterdam II: 33 pnt.; 5. Rotterdam: 1 pnt. De meeste vissers hadden er wel zo hun theorie over. Het warme weer met kans op onweer had een negatieve in vloed op de vangst gehad, zo luidde veelal het commentaar. Maar of je er lang of kort over praatte, het deed allemaal niets af aan het feit, dat de vissen niet best beten. In de Stadiongracht hadden de henge laars op een aantal platte schuiten hun stekkie. Er werd hier voornamelijk op brasem, bliek en voorn, de zoge naamde 'witjes' gevist, al werden er af en toe nog wel eens andere zaken dan vis uit het water gehaald. Zo dacht de heer Stork van Amster dam I op een gegeven moment een enorme kanjer aan de haak te hebben. Terwijl de supporters vol spanning toe keken hoe de hengel ver doorboog on der het gewicht van ongetwijfeld een flinke baars, haalde hij even later, tot ieders teleurstelling, een oud tafel kleed op. Voor nóg meer hilariteit zorgde de vangst van de heer Vinke- borg van Amsterdam II, die een schoongemaakte kabeljauw opviste. Plezier was er dus wel, maar het re sultaat van een dag vissen verschilde toch aanmerkelijk met de opbrengst van vorig jaar. Toen haalden de hen gelaars 80 vissen met een totale leng te van 1794 cm op. Dit paar mat de totale vangst 1325 cm, waarvan Den Bosch bijna 600 cm voor zijn reke ning nam. De eindstand luidde als volgt: 1. Den Bosch: 599 cm; 2. Vrumona: 322 cm; 3. Amsterdam II: 171 cm; 4. Rotterdam: 127 cm; 5. Amsterdam I: 106 cm. De telcommissie bij de biljarters heeft weer eens handenvol werk gehad. Immers na een ware jacht op caramboles, die een dikke zes uur heeft geduurd, eindigden drie vestigingen met een gelijk aantal matchpunten en in zo'n geval zit er niks anders op dan elke goede bal te tellen. Veel minder dan vorig jaar, maar toch nog altijd 5843 keer, werd er 'gescoord'. Amsterdam I nam daarvan 1298 caramboles voor z'n rekening, hetgeen voldoende was voor de eerste plaats. Amsterdam II bleef daar maar 23 caramboles onder, terwijl Den Bosch met 1195 caramboles een goede derde was. Alle drie kregen 6 matchpunten. Veel minder op dreef waren Vrumona (1055 caramboles) en Rotterdam (1020 caram boles), die beide slechts één matchpunt in de wacht sleepten. Los van de telactiviteiten had de commissie het ook bijzonder druk met het doorlopend bezet houden van de vijf beschikbare wedstrijdtafels. Het kwam namelijk nog al eens voor, dat spelers juist even een luchtje aan het scheppen waren, op momenten dat zij aan de slag moesten. Het wedstrijdschema liep daardoor nogal wat uit, waardoor ook de tussentijdse vergelijking van de stand niet mogelijk was.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 7