SPORTDAG '71 AMSTERDAMS KLAVERJASSEN 1. Ernstige gezichten tijdens een klaver- jaspartij. 2. Actie op de tennisbanen. 3. Op het terras vóór de tennisbanen wa ren gedurende de hele dag veel toeschou wers aanwezig. 4. De hengelaars hadden hun stekkie op een aantal platte schuiten. 5. Twee tafeltennisspelers in actie in res taurant Noord. 6. Een overzichtsfoto van de biljartruimte. 1 Er zijn bij het klaverjassen in het begin heel wat 'marsen' verspeeld, doordat de teams uit Rotterdam en Den Bosch zich maar moeilijk konden verplaatsen in het z.g. 'Amsterdams' systeem, ook al werd dit vorig jaar ook al gespeeld. Onge twijfeld zal dit van invloed zijn geweest op de einduitslag, waarin beide teams dan ook op de laatste plaatsen eindigden. Dit doet echter allemaal niets af aan de prestaties van Amsterdam II, welk team met in totaal 74.258 punten wederom de eerste plaats bezette. Reeds halverwege de wedstrijd waren zij favoriet voor de eindzege, al zat Amsterdam I hen wel dicht op de hielen. 2 De puntenverdeling was: Amsterdam II 74.258, Amsterdam I 73.942, Vrumona y j\ 73.486, Rotterdam 73.316 en Den Bosch 70.818. Spanning, een sportieve rivaliteit en veel belangstelling kenmerkten de sfeer op en rond de tennisbanen. Op het moderne tenniscomplex achter de badmintonhal werden 30 dubbels gespeeld. Iedere wedstrijd bestond uit 11 games, wat in sommige parten na de zesde game (bijvoorbeeld bij een 60 of 61 stand, wanneer de strijd in feite al beslist was) wel eens iets afdeed aan de inzet. Voordeel van deze regeling was, dat men zich keurig aan het tijdschema kon houden. Evenals vorig jaar spitste de spanning zich toe, toen Rotterdam en Vrumona in techniek, uithoudingsvermogen en wedstrijdervaring zeer weinig voor elkaar bleken onder te doen. Vooral de partij van de dames Kleyngeld en Schönberger uit Rotterdam tegen het dameskoppel Volkers-Bolthof van Vrumona, trok vele toeschouwers. Onderstaand overzicht toont onder meer aan, dat Rotterdam er dit jaar niet in slaagde, de eerste plaats van vorig jaar te prolongeren en deze af moest staan aan Vrumona. 1. Vrumona: 10 pnt.; 2. Rotterdam: 9 pnt.; 3. Amsterdam I: 6 pnt.; 4. Den Bosch: 3 pnt.; 5. Amsterdam II: 2 pnt. 6

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 6