SPORTDAG '71 Voetbal vaak veel te fanatiek Nog nooit hebben we op een sportdag zó heftige taferelen bij voetbal meege maakt als aan het slot van de derde concernontmoeting. Stadiondirecteur Otto Roffel moest er zelfs aan te pas komen om de wedstrijdleiding over de verdeling van de punten te adviseren. Een moeilijke berekening was nodig voordat Amsterdam II als uiteindelijk winnaar kon worden aangewezen, want ook de Bosschenaren eindigden met een gelijk aantal wedstrijdpunten. Dat de wedstrijd tussen Amsterdam II en Den Bosch een spannend gevecht zou opleveren, stond al vroegtijdig vast. Maar dat de grenzen van de sportiviteit ver zouden worden over schreden, had men op een steenworp afstand van het Olympisch Stadion het meedoen is belangrijker dan het winnen bij voorbaat uitgeslo ten. Wanneer, zoals nu, voetbal uit groeit tot een prestige-zaak, zijn we op de verkeerde weg. Toch waren er ook wel wedstrijden, die het aanzien zeker waard waren. Vooral in de ochtenduren hebben we vaak leuk voetbal gezien, waarbij het overigens aan de afwerking van de aanvallen nog wel eens wat ontbrak. 1. Op de tribunes van het Blauw Wit- terrein waren veel dames in het zonnetje gaan zitten om zo de voetbalverrichtingen van hun echtgenoten gade te slaan. 2. Het voetbalelftal van Amsterdam II, met reservespelers. 3. Niet alleen op de tribunes, ook langs de lijnen van het voetbalveld waren veel dames te vinden. 4. Dit jaar namen voor het eerst enige Spaanse werknemers aan het voetballen deel, en wel in het elftal van Amsterdam II. Vandaar ook dit groepje Spaanse sup porters. 5. Bij iedere wedstrijd konden de voet ballers zich in een grote belangstelling verheugen. 6. Rust en gespannen nadenken kenmerk ten de sfeer in de bestuurskamer van het stadion, waar de bridgers trachtten zo veel mogelijk punten te scoren. 7. Ondanks de warmte was er veel actie te bespeuren in de badmintonhal. Er wordt over het algemeen te indivi dualistisch gespeeld, maar dat is bij gelegenheidselftallen ook wel begrij pelijk. De doelpunten bleken ook dit jaar weer schaars en veel ontmoetingen eindigden dan ook in een gelijk spel. Vrumona, vorig jaar nog tweede in de eindstand, won ditmaal zelfs geen en kele partij. Den Bosch, met twee over winningen, bracht het er eigenlijk nog het beste van af. Maar zoals gezegd, het doelpuntensaldo pakte uit in het voordeel van Amsterdam II, nadat in de beslissende wedstrijd beide teams niet verder kwamen dan een, wat ge forceerd 1 1 gelijkspel. Geforceerd, omdat deze uitslag werd bereikt na het nemen van een strafschop door Am sterdam II, in een wedstrijd, waarin Den Bosch eigenlijk de toon aangaf. 4

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 4