met gipsy-kar door nederland Een zeer ongewone verschijning op de Nederlandse wegen was onlangs de ruim honderd jaar oude, vrolijk be schilderde gipsy-kar (zigeunerwagen), waarmee twee jeugdige Engelse meis jes een vacantietocht van acht weken door ons land maakten. Het zeer ori ginele wagentje heeft veel weg van de woonwagen van Pipo de Clown en het was dan ook niet verwonderlijk, dat dit kleurrijke groepje overal veel bekijks trok. Woensdag 18 augustus stonden Geor gië Roy en Roly Walther mét hun gip sy-kar en 15 jaar oude paard ineens voor de deur van onze brouwerij aan de Stadhouderskade in Amsterdam. En eigenlijk was dat niet zo verwon derlijk, want Georgie's vader heeft in Braintree (Essex) een zeer beroemde 'pub', waar naast Whitbread zeer veel Heineken bier gedronken wordt. Wat schoorvoetend gingen de meisjes bij Heineken naar binnen, niet vermoe dend dat zij voor hun paard een vor stelijk onderkomen zouden krijgen in de Heinekenstallen aan de Quel I ijn- straat. En hun stoutste dromen werden zelfs werkelijkheid, toen ze de vol gende dag op hun rondrit door de stad gezelschap kregen van de met vier paarden bespannen Heineken bierkoets. Wel vonden de meisjes, dat hun hob belige wagentje wat erg afstak bij de glanzende Heinekenkoets, maar de gipsy-kar heeft dan ook al heel wat omzwervingen gemaakt voordat Geor gië drie jaar geleden beslag wist te leggen op dit zeldzaam exemplaar. Zeldzaam, omdat het een gebruik was, dat bij het sterven van een zigeuner, zijn woonwagen direct verbrand wordt. Die van Georgie is echter be houden gebleven omdat de toenmalige eigenaar als een van de eerste zigeu ners overging op een gemotoriseerd voertuig. De zigeuner gaf de wagen aan een boer in ruil voor zes vette varkens. Georgie en Roly hebben heel wat uren gespendeerd om het enigszins verval len wagentje in de oorspronkelijke staat terug te brengen, maar het re sultaat van al dat werk is, dat ze er een zeer knus en oergezellig voertuig aan hebben. Hun zwerftocht door Ne derland begon eind juli in Rotterdam, waar ze het, in Oud-Vossemeer ge kochte paard voor het eerst inspanden. (lees verder pagina 15)

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 14