Brouwerij Den Bosch: elke dag 'n ander profiel De tijdelijke muur van het brouwhuis. Doorkijk vanuit Bottelarij II Legerkelder 7 in de steigers. Imposant vlechtwerk Wie de brouwerij in Den Bosch binnen gaat zal op elke honderd stappen wel een bord tegenkomen, waarop een of andere waarschuwing staat vermeld. Het betekent niet, dat het er zo onvei lig is, maar de bouwactiviteiten, die practisch het gehele terrein beslaan, maken enige oplettendheid toch wel gewenst. Nieuwbouw en uitbreidingen volgen elkaar daar zo snel op, dat het profiel van de brouwerij er met de maand verandert. Aan de hand van foto's op deze en volgende pagina's krijgt U een indruk van wat er alle maal gaande is. In het kort komt het erop neer, dat men nu bezig is met de grondwerkzaamheden voor uitbreiding van het brouwhuis met vier ketels. Een nieuwe bostelsilo is onlangs in gebruik genomen. De onderbouw van een tweede vertikale gisttank voor proef- doeleinden (de z.g. Apollo) is nage noeg gereed. Op den duur zullen nog eens 18 van deze gisttanks (20 meter hoog, 6 meter doorsnee en een gewicht van 65 ton) een plaats krijgen ach ter de huidige kantine. Legerkelder 7 staat voor afwerking van de muren in de steigers. Op het dak hiervan, even als op de ernaast gelegen kelder 6, komen nog eens twee lagen van 6 tanks, terwijl er plannen zijn om nog eens vier maal 9 tanks neer te zetten. In de bottelarij is de montage in volle gang van de nieuwe kolonne 8. De fundering van een nieuwe travee te kent zich al af. In deze en de vorige uitbreiding komen straks een nieuwe blikcolonne en een U-vormige bottel colonne (capaciteit 140.000 flesjes per uur). De huidige ingang met por tiersloge aan de Rietveldenweg zal t.z.t. verplaatst worden naar de Zand zuigerstraat, aan de achterzijde dus van het bottelarijgebouw II. In een van de volgende uitgaven zullen we meer in detail op alle veranderingen in Den Bosch ingaan. 11

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 11