Rotterdamse gepensioneerden naar Zeeland en België Bus- en Boottocht naar zonnig Texel Ondanks de sombere weersvoorspel lingen waren het zeer optimistisch ge stemde gepensioneerden, die in de vroege ochtend van woensdag 26 mei het brouwerijterrein in Rotterdam ver lieten. De zon was dan ook al held haftige pogingen aan het ondernemen zich niets van de Biltse betweters aan te trekken en zou dit traditiegetrouw de hele dag volhouden. Op het programma van de jaarlijkse bustocht, waarvoor evenals vorig jaar acht toerwagens moesten worden inge zet, stond de nog vrij nieuwe route door Zeeland naar België om via Brug ge, Gent, Antwerpen en Baarle Nas sau weer naar Nederland terug te keren. De reis begon voorspoedig en om on geveer tien uur zat iedereen in Zierik- zee achter de koffie, waarna gelegen heid was het middeleeuwse stadje met Al zag de lucht er woensdag 26 mei niet erg veelbelovend uit, met het pro gramma voor de jaarlijkse gepensio- neerdentocht vanuit de Amsterdamse Van der Helststraat was dat wel het geval. De busrit zou dit keer naar het schapeneiland Texel voeren, hetgeen een prachtige tocht door Noord-Hol land en een oversteek per boot vanuit Den Helder inhield. Een paar minuten over acht gaf de reisleider, de heer J. M. M. Hollander, het startsein en nagezwaaid door de werkende 'thuisblijvers', zetten de vijf bussen met ongeveer 160 gepensio neerde oud-medewerkers en hun echt genotes zich in beweging. De op de brouwerij gebruikte koffie maakte een pauze onderweg overbo dig, zodat de bussen recht op hun eerste doel, Den Helder, af konden rijden. Inmiddels had het weerzien-na-een-jaar een uitstekende stemming geschapen, wat toch niet verhinderde, dat de donkere lucht wat zwaar op sommige organisatorische schouders drukte. Den Helder zorgde wat dit betreft zijn schilderachtige poorten en gevel tjes wat nader te bekijken. De volgen de etappe voerde van Schouwen-Dui- veland over de ruim 5 kilometer lange Zeelandbrug naar Noord- en Zuid- Beveland en vervolgens naar Walche ren waar in Vlissingen het moderne Britannia hotel werd aangedaan voor de lunch. Het zonnige weer, de milde tempera tuur en het fascinerende uitzicht op de Westerschelde lokten velen nog een uurtje naar buiten. Om half twee werd koers gezet naar de veerpont, die de kortste verbinding vormt tussen Vlissingen en Breskens in Zeeuws Vlaanderen. De tocht over de Wester- De boottocht van Den Helder naar Texel over het Marsdiep. evenwel voor een complete verrassing. Aan de overzijde van het Marsdiep lokten een heldere hemel en een zon nig strand. Deze op 's Lands End normale weersverandering zou de met zorg uitgestippelde busroute langs tal van schilderachtige dorpjes, zoals Den Burg, De Waal en Oosterend, een extra plezierig karakter geven. Na een voorspoedige overtocht begon de rondrit, die o.a. via De Cocks' Dorp waar men een kijkje bij de vuurtoren kon nemen, tegen het middaguur naar Restaurant Bos en Duin voerde. Hier werd de lunch gebruikt en was er gelegenheid om een wandeling door de bossen te maken. Teneinde weer tijdig bij de boot te schelde was een belevenis op zich. Jammer echter was dat, toen het schip vol was, twee van de acht bussen nog op de kade stonden en men geruime tijd moest wachten op de volgende af vaart. Deze afwijking in het schema moest men bekopen met het verlies van de geplande stadswandeling in Brugge. Maar ook van achter de bus- ramen deden de prachtige historische gevels het goed. Een uitstekend verzorgd diner in het Landgoed Schaluinen te Baarle Nas sau vormde het besluit van de gezel lige en boeiende reis, waarmee de leden van de organiserende commissie hun moeite weer beloond zagen. ««SS De aankomst bij Restaurant Bos en Duin, waar de lunch werd gebruikt. zijn, werd de tocht om 3 uur hervat. Tijdens deze tocht werden de reizigers op de hoogte gebracht van enige prachtige, bekende punten van Texel, zoals de 'slufters', maar helaas was er geen gelegenheid meer deze van dichtbij te bekijken. Na de oversteek volgde een dorpen- tocht, onder meer langs de bekende Hondsbossche Zeewering en vele Noordhollandse dorpjes. Via vele om wegen kwam men in Restaurant Gooi land te Hilversum, waar een uitgebreid diner, onderbroken door toespraken en een polonaise, zorgde voor een ge slaagd einde van een dag, waarop vele gepensioneerden met plezier terug zullen zien. 9

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 9