1 Een interieuropname van de 'Kikvorsch' in Den Bosch, waarmee het Bossche bouwbureau-team zich intensief heeft beziooehouden. 2 Een schets van de platteorond van de 'Kikvorsch', zoals die door de bouw kundige adviseurs van Heineken werd samengesteld. 3 Het interieur van Wimpy in Eindhoven. 4 De Bossche groep bouwkundigen bij een. V.l.n.r. de heren C. J. A. Poort man, W. Hommes, J. C. G. M. Morti mers en P. B. Kuyvenhoven. 5 De groep van het Amsterdamse bouw bureau. dat gestationeerd is op de Herengracht, in vergadering. V.l.n.r. de heren R. E. Hofenk, J. Querido, R. van der Meer en G. Verwer. Op de foto ontbreekt de heer J. H. C. Wolkers. 6 De Rotterdamse hoofdgroep. V.l.n.r. Mevrouw E. Villa, de heren H. J. Dijk, D. Solinger en M. J. Peters en Mei. H. J. van Strien. 7 Een exterieurfoto van Bistro de 'Kik vorsch'. renovatie van een horecabedrijf wordt door het Bouwbureau een schetsvoor- stel van de indeling gemaakt en waar nodig wordt ook onder leiding van het Bouwbureau de verbouwing uitge voerd, Deze adviezen gaan dikwijls heel ver, want het is niet zo, dat het Bouwbureau van de brouwerij slechts adviezen geeft in aangelegenheden, die alleen maar met de verkoop van bier te maken hebben. Ook de keuken krijgt de volle aandacht, terwijl men zich tevens bezighoudt met technische installaties als verwarming, warmwa tervoorzieningen, ventilatiesystemen, enz. Adviezen geeft men evenzeer voor inrichting en kleurgebruik. Bij grote nieuwbouw wordt het Bouw bureau dikwijls al heel vroeg inge schakeld om voorstellen te doen tot inpassing van het horeca-gedeelte. Zo kreeg het Bouwbureau van de Neder landse Spoorwegen opdracht tot het maken van een complete lay-out voor de bouw van een automatiek, een zelf bedieningsrestaurant, een quick servi ce-restaurant, een a la carte-restau- rant en een zalencentrum voor het grote, nieuwe station in Den Haag. Later werd het Bouwbureau ingescha keld voor overeenkomstige activiteiten voor het Centraal Station in Utrecht. Deze projecten zijn zó omvangrijk, dat de verantwoordelijke man van het Bouwbureau ook tijdens de gehele bouw 'meeloopt' om toe te zien op de uitvoering van de plannen en de uit eindelijke inrichting en afwerking van het projekt.

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 5