Dr. H. P. HEINEKEN EEN GOED MENS OVERLEDEN Enige tijd terug ontving ik ons maand blad 'Vers van 't Vat' in nieuwe vorm en kleur en deze vernieuwde uitgave deed mij prettig aan. Alleen was het verschrikkelijk naar, dat deze uitgave meteen een zwarte bladzijde had. Het bericht van het overlijden van Dr. H. P. Heineken. Onmiddellijk gingen mijn gedachten 49 jaar terug en zag ik dr. Heineken weer lopen over het fabrieksterrein, ieder die hij tegenkwam joviaal groe tend, rechterarm omhoog zwaaiend. Voor dr. Heineken was ieder gelijk, van hoog tot laag. In 1923 herdacht de brouwerij het 50-jarig bestaan. Ter gelegenheid daarvan ontving ieder personeelslid een maand salaris, voor die tijd een ongekende weelde, die door ieder ho gelijk gewaardeerd werd. Tevens deel de dr. Heineken mee de oprichting van een premievrij pensioenfonds (wat voor die tijd een unicum was.) en een eerste storting van f 100.000,-. Eer lijk gezegd, we voelden ons allemaal geborgen. Deze daad getuigde van een groot sociaal gevoel. Bij het uitbreken van de tweede We reldoorlog was dr. Heineken 's mor gens om kwart voor zeven aan de achterpoort Van der Helststraat en sprak met het smederij-personeel over de algehele toestand. Dat zullen de laatste drie, die nog over zijn van het toenmalige personeel, te weten Willem Viereke, Klaas Dooyeweerd en onder getekende, zich vast nog wel herinne ren. De laatste bijeenkomst van gepensio neerden met dr. Heineken als middel punt, was toen hij de leeftijd der ster ken (80 jaar) bereikte. Het was een prettige middag. Ik durf met alle zekerheid te zeggen, dat alle gepensioneerden van de brou werij in Amsterdam, die dr. Heineken van nabij gekend hebben, met mij zullen zeggen: Een goed mens is heen gegaan. Dr. Heineken, rust zacht. T. J. Huybrechtse Zondag 30 mei is onze gepensioneerde oud-mede- werker uit Amsterdam, de heer G. A. van Ros- sum, op 82-jarige leeftijd overleden. Dinsdag 1 juni is ir. J. Lens van Rijn op 61-jarige leeftijd overleden. De heer Lens van Rijn was vóór zijn pensionering werkzaam in het buiten land. Woensdag 23 juni is op 73-jarige leeftijd onze gepensioneerde oud-medewerker uit Amsterdam, de heer J. A. Bakker, overleden. Donderdag 8 juli is de heer G. J. Homberg op 70-jarige leeftijd overleden. De heer Homberg was vóór zijn pensionering werkzaam op de brouwerij Van der Helststraat. De heer J. van Offeren, gepensioneerd oud-mede- werker uit Rotterdam, is zaterdag 10 juli op 73- jarige leeftijd overleden. Mogen zij rusten in vrede. Dinsdag 22 juni overleed op 44- jarige leeftijd de heer A. W Schip- perijn, die ruim 11 jaar bij Heine ken in dienst was en deel uitmaakte van de Dienst Commercial Rela tions. Onderstaand In Memoriam ontvingen wij van een van zijn collega's. Anton Schipperijn was een bijzon der mens en de vele vrienden, die hij binnen en buiten de kantoor muren maakte zullen er wel moei lijk aan kunnen wennen, dat hij niet meer is, dat hij niet meer met een plan ter discussie een kamer zal komen binnenvallen. Hij kon zich volledig met het be drijf identificeren en met zijn bij zondere feeling en 'wegen'kennis wist hij reclame-happenings te or ganiseren, waartoe geen ander kans zou zien. Dit werk dwong hem zijn energie zo te verdelen, dat soms andere levensgebieden in het gedrang kwamen. We wensen hem die rust toe, die hij zo vaak vruchteloos gezocht heeft. Dit zal zeker evenzeer de wens zijn van zijn vrouw en kin deren, die wij van harte voor de toekomst veel sterkte en vertrou wen toewensen. Sth Op donderdag 10 juli overleed op 59-jarige leeftijd de heer H. P. L. Swartjes. Harrie, zoals iedereen hem kende, was 15 jaar in dienst van Heineken. Na zijn Rotterdamse periode werd hij in 1958 bij de opening van de kantine als toezichthouder ge plaatst in de was- en kleedlokalen. Op deze plaats maakte hij zijn vele vrienden, doordat hij altijd opge wekt zijn werk deed en iedereen hielp, die hij helpen kon. Met dezelfde blijmoedigheid heeft hij tijdens zijn ziekte de hoop op herstel lang voor ogen gehouden. De Bossche brouwerijgemeenschap verliest in de heer Swartjes een plichtsgetrouw medewerker. Moge hij rusten in vrede. Met grote verslagenheid namen zijn collega's in het brouwhuis en de Bossche brouwerijgemeenschap kennis van het plotselinge over lijden op 37-jarige leeftijd van de heer A. W. van Heijst, silo-operator in het brouwhuis. Na 15 jaar voor Heineken een mo delwerknemer en voor zijn colle ga's een vriend en vertrouwensman te zijn geweest, is deze, ook voor zijn gezin, rusteloze werker op zijn eerste vakantiedag van ons heen gegaan. De gedachte, dat wij hem niet meer op de brouwerij en in 'zijn silogebouw' zullen terugzien, is moeilijk te verwerken. Onze gedachten en deelneming gaan uit naar zijn echtgenote en twee jonge kinderen. Wij wensen hen sterkte toe in deze moeilijke dagen. Moge hij rusten in vrede. Op de morgen van 2 juli ontvingen wij het ontstellende bericht, dat onze collega H. W. Naezer op 63- jarige leeftijd was overleden. De heer Naezer was een fijne col lega, die in de betrekkelijk korte tijd dat hij op de Administratie Mauritskade werkzaam was, vol ledig was ingeburgerd en vele vrienden had gemaakt. Wij zullen deze man van weinig woorden, die altijd rustig zijn gang ging, node missen. Wij zijn allen dankbaar, dat wij met hem hebben mogen samen werken. Onze gedachten gaan ook uit naar mevrouw Naezer en haar beide zoons. Wij hopen, dat zij de kracht kunnen opbrengen dit verlies te dragen. Hij ruste in vrede. J. Wijhenke 21

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 21