Veel belangstelling bij afscheid Leeflang C. de Roos 40 jaar bij Heineken Woensdag 19 mei beleefde 't Koel- schip van de brouwerij Van der Helst- straat weer eens een van zijn hoogtij dagen, toen er een enorm aantal me dewerkers bijeen was om afscheid te nemen van de heer H, J. Leeflang. Toen de heer Leeflang in 1941 bij Hei- neken in dienst kwam en als kantoor employé op de afdeling Boekhouding werd aangesteld, had hij reeds enige ervaring met de brouwerij. Vanaf 1930 werkte hij als medewerker van de Twentsche Bank regelmatig bij Hei- neken. Na samenvoeging van de salaris- en pensioenadministratie op één afdeling werd hij in 1954 belast met de pen sioenadministratie. Toen deze in 1960 in zijn geheel naar de vestiging Am sterdam werd overgebracht, werd hij overgeplaatst naar de afdeling Assu rantiën. Ook hier creëerde de heer Leeflang 'een bijzondere geest van saamhorigheid en legde hij een ge zonde werklust en een grote dosis humor aan de dag', zoals later de heer G. A. Poelenije van de afdeling Assurantiën in zijn toespraak zei. Hoogtepunten uit de 30-jarige carrière van de heer Leeflang bij Heineken, werden allereerst aangehaald door de De heer H. J. Leeflang toont de aanwezigen een ets, die hij namens de afdeling ontving uit handen van mej. L. C. Verwey. De heer G. A. Poelenije (links op de foto) drukt de heer Leeflang ten afscheid de hand en biedt hem o.m. een bloemstuk aan. Directeur Financiën, de heer J. F. Stap. De heer Stap, die destijds door de heer Leeflang in de geheimen der financiën werd ingewijd, was van me ning, dat de heer Leeflang makkelijk een boek zou kunnen schrijven over zijn vele ervaringen en zelf noemde hij enige belangrijke hoofdstukken daar uit. Hij besloot met te zeggen, dat de omslag van een boek nooit mooier mag zijn dan de inhoud. Welnu, de omslag van Leeflangs boek was een bijzonder mooie en de inhoud volko men waardig. De heer G. A. Poelenije, die slechts 11/2 jaar met de heer Leeflang had samengewerkt, had hem in die korte periode goed genoeg leren kennen om te weten, dat hem het afscheid niet gemakkelijk zou vallen. Namens het personeel bood hij een stereo-installa tie aan. De heer H. M. P. Versteeg zei de heer Leeflang hartelijk dank en sprak uit naam van vele collega's en brouwerij medewerkers, toen hij zei: 'We zullen nog vaak aan U denken'. De heer P. Vos heette de heer Leef lang welkom in de groep gepensioneer den en de heer Bouwmeester van de PTT overhandigde na een korte toe spraak een automatische watersproei er. De heer Leeflang nam hierop zelf plaats achter het katheder om in zijn dankwoord alle sprekers te repliceren en tenslotte het schrijven van zijn memoires onder de titel 'Dagboek van een Zonderling' aan te kondigen. Hij dankte alle aanwezigen voor de door hun getoonde belangstelling en voor de prachtige cadeaus, die hij had mo gen ontvangen. Op 11 mei begaf zich een kleine delegatie van Heineken Rotterdam naar de woning van het echtpaar De Roos in Rotterdam-Zuid. Reden was de herdenking van het 40-jarig dienstjubileum van de heer C. de Roos, die deze belangrijke mijl paal om gezondheidsredenen helaas niet op de brouwerij kon vieren. De heer De Roos kwam voor het eerst bij Heineken in mei 1931. Tot 11 mei 1939 werkte hij in de stal en de tapkelder. Na die tijd werkte hij achtereenvolgens in de mouterij en de garage. Alleen onderbroken door arbeid in Duitsland tijdens de oorlogsjaren, duurde deze periode tot mei 1966. Ernstige rugklachten dwongen hem toen het wat kalmer aan te gaan doen, waar na hij lichte kantoorwerkzaamheden verrichtte op de mechanisch administratie. Dit was echter niet van lange duur. Tot grote spijt van collega's en chefs, die hiermee een trouwe en toegewijde medewerker moesten missen, was de heer De Roos genoodzaakt zich uit de Heineken-gemeenschap terug te trekken. Tijdens de bijzonder gezellige ontvangst bij de heer en mevrouw De Roos dankte de heer Van Puffelen (links op de foto) de heer De Roos namens directie en bedrijfsleiding voor alle door hem aan de brouwerij bewezen diensten en bood hem de envelop met gratificatie aan. 18

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 18