Voetbal o Reisvereniging Amstelbrouwerij naar Duitsland Het is al weer geruime tijd geleden dat er op het voetbalterrein "t Toepad te Rotterdam een voetbalwedstrijd werd gespeeld tussen het laborato riumelftal van Rotterdam en dat van Den Bosch. In deze onderlinge com petitie, waarbij gespeeld wordt om de Dr. H. E. Jansen-wisselbeker, werd de eerste wedstrijd vorig jaar door Rotterdam gewonnen, zodat bij de Bosschenaren de hoop leefde in deze tweede match op 14 mei revanche te kunnen nemen. De supporters van beide vestigingen werden wat dit laatste betreft inder daad geenszins teleurgesteld. Al nam Den Bosch in de eerste vijf minuten reeds direct met een 1-0 voorsprong de leiding, vóór de rust had Rotterdam deze overgenomen met een 2-1 stand. In de tweede helft werd het nog iets sensationeler. Rotterdam vergrootte de voorsprong tot 3-1, waarna een sterk aanvallend Den Bosch de stand met twee doelpunten weer gelijk maak te: 3-3. Tot 10 minuten voor het einde leek de strijd onbeslist tot Rotterdam nog twee keer terug kwam en de leiding nam met 5-3. Nog eenmaal wist Den Bosch door de Rotterdamse verdedi ging heen te breken, maar de eind stand leverde tenslotte wederom een overwinning op voor de Rotterdam- Maandag 12 juli vierde één van onze oudste gepensioneerden zijn verjaardag. Het was de heer G. van Eijndthoven, die deze dag 94 jaar werd. De heer Van Eijndthoven was voor zijn pen sionering - ruim 35 jaar geleden - werkzaam in de kuiperij van van de vestiging Mauritskade. Wij feliciteren hem alsnog van harte met het behalen van deze leeftijd en wensen hem nog vele gelukkige en gezonde jaren toe. mers. De heer A. van 't Hof mocht de wisselbeker in ontvangst nemen. In het najaar zullen de beide ploegen op nieuw de krachten meten. Op bijgaande foto ziet U het uitreiken van de vaantjes door de heer H. de Wit uit Rotterdam (links) en de heer Van Veldhoven uit Den Bosch. In het midden de K.N.V.B.-scheidsrechter, de heer W. Vuik. Zaterdag 12 juni was voor ons, leden van de Reisvereniging Amstel Brou werij, een belangrijke dag, 's Morgens om 7 uur vertrokken wij vanaf de Mauritskade voor twee dagen naar Duitsland. De eerste dag, die Aken als einddoel had, voerde voor het grootste gedeelte door Nederland. Vele malen werd bij een restaurant of terrasje aangelegd en ook bezochten we in Vaals het Drielandenpunt. Door Aken werd een stadstour gemaakt, die op allen veel indruk maakte, waarna een uitstekend diner deze dag besloot. De volgende morgen vertrokken we al weer vroeg om een prachtige tocht door de Eiffel te maken. De chauffeur toonde zich hierbij een uit muntende gids, die ons naar de mooiste plekjes bracht. Langs Monschau, Schleiden en Gemunde ging het naar de Ruhr See. Op dit meer in de bergen werd een boottocht gemaakt, die langs tal van middeleeuwse burchten leidde. Eenmaal teruggekeerd op de wal moest er tot ieders spijt al weer een begin worden gemaakt met de terugtocht. Vóór we evenwel in Amsterdam aankwamen, wachtte ons in Eindhoven in het Dommel Hotel een onvergetelijk diner, dat een mooie afsluiting vormde van onze jaarlijkse reis. Namens alle leden wil ik het Bestuur van de reisver eniging hartelijk bedanken voor het vele werk, dat zij heeft verzet om deze dagen te doen slagen. Mevrouw A. J. Werkheim 11

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 11