Punteren in Giethoorn t Expeditie draait op volle toeren Zeeuwse tocht Op zaterdag 3 juli maakte de Rotter damse Reisvereniging 'Vers Van 't Vat' haar jaarlijkse bustocht, die 's morgens om half acht op het brouwerijterrein aan de Crooswijksesingel van start ging. Een rit over de Zeeuwse tolbruggen maakte dit jaar deel uit van een gevarieerd pro gramma, waarbij het de leden aan niets ontbrak. Als eerste stopplaats had men Goes uit gekozen. De koffiepauze werd hier met een benut om de bestuurssecretaris, de heer W. F. C. van Otterloo, te feliciteren met zijn 25-jarig huwelijksfeest, dat daags tevoren had plaats gevonden. Ter gelegenheid hiervan kreeg hij een koperen kan aangeboden. Na deze prettige onderbreking werd de rit vervolgd naar het schilderachtige dorp je Veere waar de lunch werd gebruikt. De traditionele verloting vond later in de middag plaats, nadat men eerst een stuk je had rondgetoerd om een geschikt, schaduwrijk plekje in de bossen te vin den. Het prachtige zomerweer en de fraaie prijzen droegen er mede toe bij, dat er hierna in de bussen een uitste kende stemming heerste. De geslaagde dag zou evenwel zijn hoogtepunt eerst in Rijsbergen bereiken. Daar hield een uitstekend diner tevens het einde van de trip in. Inmiddels werkt het bestuur van de reis vereniging al weer volop aan een volgend evenement. Op zaterdag 11 september zal namelijk de jaarlijkse feestavond plaatsvinden. Het buitengewoon mooie zomerweer heeft de vraag naar bier en frisdranken de laatste maanden sterk doen stijgen. Hoogbeladen auto's van bier- en frisdranken firma's nemen een dominerende plaats in het stadsbeeld in. Maar voordat het bier in de miljoenen dorstige kelen glijdt, moet er door het 'thuisfront' enorm veel werk worden verzet. Zonder iemand te kort te willen doen, willen we heel in het bijzonder de mannen van de produktie en de expeditie eens een extra klopje op de schouder geven. Zij allen maken lange, soms héél lange dagen om aan de grote vraag tegemoet te kunnen komen. Als een soort 'hommage' aan al deze mensen publiceren we op de voorpagina een sfeervolle expeditiefoto en op deze pagina een overzicht van het zeer drukke expeditieterrein in Den Bosch. Woensdag 2 juni maakten de gepen sioneerden van de vestiging Maurits- kade hun jaarlijkse bus- en treintocht. De reis voerde naar Overijssel en de Noord-Oostpolder, 's Morgens om 9 uur vertrok de speciaal voor deze ge legenheid gereserveerde 'Heineken Expres' vanaf het Centraal Station in Amsterdam naar Zwolle, van waaruit de tocht per bus werd voortgezet. In de trein was intussen volop gelegen heid om onder het genot van een kop koffie herinneringen aan de geslaagde tochten van voorgaande jaren op te halen. Bij het station in Zwolle wachtten vijf bussen onze gepensioneerde oud-me- dewerkers op Een prachtige rit door Overijssel, waarbij onder meer het vissersdorpje Urk werd aangedaan, voerde naar Emmeloord, waar in het Congres Hotel een groot aantal fees telijk gedekte tafels gereed stonden. Na een kort woord van de voorzitter van de Personeelsvereniging, de heer G Struiksma, was aan de obers de taak om voor 220 mensen een uitste kend verzorgde maaltijd te serveren. Om half 3 zetten de bussen zich op nieuw in beweging, richting Giethoorn. In de bekende punters werd door het 'Nederlandse Venetië' een mooie boot tocht gemaakt, die mede dankzij het zonnige weer een prettig sluitstuk vormde van een zeer gezellige trip. Eenmaal terug in Zwolle werd iets van het schema afgeweken, in verband met de die avond te spelen Europa Cup finale, zodat onze speciale trein iets vroeger dan gewoonlijk in Amsterdam arriveerde. Onze gepensioneerden konden op nieuw terugzien op een geslaagde dag. BIJ DE FOTO'S Na een geslaagde puntertocht wordt er een helpen de hand geboden teneinde eenieder weer veilig op de wal te krijgen. Na aankomst van de trein in Zwolle stonden er vijf bussen gereed om de 220 deelnemers naar Emmeloord te brengen. f- r-

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 10