gigan trans NIEUWE TAPKELDER "dWtf} ^s^ÊÊ -•-f- V A .'l <Q Op de Ceintuurbaan in Zwolle zal over circa een half jaar het gebouw, waar van U op bovenstaande maquette-foto een afbeelding ziet, in gebruik genomen worden. Het zal voor de Heineken medewerkers van ons verkoopkantoor te Zwolle een nieuwe behuizing worden, al zullen zij slechts in een gedeelte van het ge bouw hun intrek kunnen nemen. De opdrachtgever van dit pand is n.l. de N.V. Inogem, een dochteronderneming van de Grontmij in De Bilt, die de tweede etage zal betrekken. Het verkoop kantoor van Heineken zal een plaats krijgen op de begane grond en de eerste verdieping. Een vrij omvangrijke uitbouw, op de maquette niet zichtbaar, zal door de A.N.W.B. in gebruik genomen worden. Naar men hoopt en verwacht zal Heineken eind december haar intrek in het gebouw kunnen nemen. Er wordt op het ogenblik hard gewerkt aan de uitbreiding van de lagercapaci- teit van de brouwerij Mauritskade te Amsterdam. Negen gigantische lager- tanks, elk met een lengte van 35 me ter, hebben de afgelopen weken een plaats gekregen in het kolossale be tonnen spantwerk, dat op de zoge naamde 'driehoek' was opgetrokken. Het transport van deze tanks was bijzonder spectaculair. Eind april wer den de halve tanks (elk deel dus 17,5 m. lang) per schip vanuit Hannover in Duitsland naar de houthaven in Am sterdam vervoerd. Daarna werden zij per dekschuit over de Amstel getrans porteerd, waar werd afgemeerd aan Op de brouwerij Mauritskade is een deel van de voormalige tap- en filterkelder geheel ver nieuwd. Op de foto hiernaast ziet U de immense ruimte, waarin binnenkort tot plaat sing van een automatische vatenvulcolonne wordt over gegaan. Men verwacht de co lonne begin volgend jaar in gebruik te kunnen nemen. j" *4$ 8

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 8