gedistilleerd en wijn nieuwe concernpeilers bedrijf gerealiseerd, in 1970 was dit al meer dan 50% Naast importwijn is er een belangrijke markt voor vruchtenwijn. Dit is een in Nederland vervaardigd product met als belangrijkste grondstof appelmost. In Nederland werd in 1969 meer dan 10 miljoen liter vruchtenwijn geconsu meerd. Praten we nog even over de afzet kanalen van wijn, dan kunnen we stel len, dat de door Coebergh gevoerde wijnen hun weg naar de consument vinden via de slijter en het horeca bedrijf. Van Olffen levert tot nu toe in hoofdzaak aan de groothandel in levensmiddelen. Coebergh heeft de vertegenwoordiging in Nederland van de bekende Franse wijnhuizen Gines- tet (rode en witte Bordeaux) en Bouchard Père Fils (o.m. rode en witte Bourgogne). Bekende sherry- merken van Coebergh zijn Mérito en Tenido. Van Olffen voert voor de wij nen de naam Coq Rouge. Naast deze import van wijnen produceert Van Olffen advocaat, vruchtenwijn en limo nadesiroop, welke producten worden verkocht onder de merknaam Zwarte Kip. Gaan we nog even terug naar het gedistilleerd dan moeten we voor Bokma stilstaan bij het jaar 1967, toen deze firma naast het zo vertrouw de product 'oude jenever' ook jonge jenever is gaan verkopen. Deze 'jonge Bokma' heeft, geruggesteund door de reclamecampagne met als thema 'Vierkant in de fles, rond op de tong', een enorme vlucht genomen. Daar naast heeft Bokma nog een aantal minder bekende producten. Een fles oude jenever van Bokma, een fles bes senjenever van Coebergh en een paar flesjes 7UP van Vrumona; het zijn allemaal concernpro ducten, waarvoor men bij de slijter terecht kan. Voor een cafébezoeker een heerlijke genieting, verstaat men een glas glaasje, meestal jonge, is een 'kopstoot' vaak Onder een kopstootje pils tezamen met een jenever. In het assortiment van Coebergh's Ver enigde Distilleerderijen vinden we be kende merken zoals Coebergh, Hoppe, Meder, Hulstkamp, waarvan met name Coebergh's bessenjenever zeer be roemd is. Voorts zijn onder dit merk nog talloze vruchtenjenevers verkrijg baar. 6

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 6