Unieke sluiting voor literfles De Pruttelpot Cora was ziek Half april is Vrumona in Bunnik gestart met de meest opmerkelijke operatie, die wellicht ooit in de frisdrankenindustrie is uitgevoerd. Enerzijds ging het om de introductie van een volledig nieuwe literfles met een in zijn soort unieke sluiting, anderzijds om de totale vervanging van het gehele liter-flessenpark, dat boven dien nog eens verdubbeld zal worden. Tevens werd een nieuwe bottellijn voor deze flessen in gebruik genomen. Het op de markt brengen van de nieuwe literfles met optimale sluiting, die is ontwikkeld in nauwe samenwerking tussen Vrumona, het Technologisch Centrum van Heineken, de fysisch-technische dienst van TNO en drie glasfabrieken, be tekent opnieuw een primeur voor Vrumona. Op 13 april j.l. begon de koffiebar 'De Pruttelpot' voor het eerst te prut telen toen deze werd geopend door het bekende zangersechtpaar Gert en Hermien Timmermans. Dit feit is het vermelden waard, omdat onze oud-medewerker, de heer F. J. Heinsius, tot voor kort werkzaam in de postkamer aan de Mauritskade, er tezamen met een compagnon de scep ter zwaait. Zij hebben de zaak geheel zelf ingericht en wie de pot eens wil horen pruttelen kan terecht van maan dag tot en met vrijdag van 10.00 tot 19.00 uur op de Ceintuurbaan 432 in Amsterdam. Behalve koffie is er nog een specialiteit: poffertjes. De koffie is er niet altijd bruin, zoals u merken zult, maar dat komt omdat de heer Heinsius niet alleen in het Ho- recawezen werkzaam is, maar ook op treedt als acrobaat tezamen met zijn vrouw, onder de naam The Rifa's. Donderdagochtend 27 mei zorgde een van onze Amstelpaarden, de 13-jarige Cora, voor enige consternatie, toen zij op het Olympiaplein in Amsterdam midden tussen het drukke verkeer in elkaar zakte. Deze plotselinge instor ting was het gevolg van een hevige aandoening van koliek, een ernstige paardenziekte in de onderbuik. In allerijl werd de bereden politie in geschakeld, die er snel in slaagde om een veearts te waarschuwen. De dok ter die onze paarden geregeld contro leert was niet thuis toen Cora ziek werd. Toen de veearts gearriveerd was, ver wees hij onmiddellijk naar de afdeling veeartsenij van de Universiteit in Utrecht, waar Cora onder grote be langstelling naar werd overgebracht en waar zij inmiddels met succes be handeld is. 22

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 22