G. J. M. BALVERTviering in kleine kring G. J. F. de KROON en J. F. L. JANSEN (Rotterdam) waren 25 jaar in dienst bij Heineken A. WILHELMUS: veel plezier in 't werk Vrijdag 23 april werd op de brouwerij Mauritskade het heuglijke feit herdacht, dat de heer G. J. M. Balvert, die dag 25 jaar in dienst was. Op verzoek van de jubi laris werd weinig ruchtbaarheid aan dit gebeuren gegeven en vond de jubi leumviering in kleine kring plaats. Samen met zijn echtgenote werd de jubilares door de bedrijfsleider, Ir. W. F. Schipper, ontvangen, waarna in aanwezigheid van onder meer de heren Verver, Fröhlich (chef Bedrijfsbureau), Selhorst (direkte chef van de betrokkene) en Schalm, tal van oude herinneringen werden opgehaald. Deze voerden ons even terug naar 1946, toen de jubilaris in de bottelarij werd aangesteld. Lang heeft hij hier niet gewerkt, want via een korte periode in de mouterij, volgde in 1952 aan stelling in het ontvangstmagazijn, waar de heer Balvert nog steeds als voorman werkzaam is. Tijdens de gezellige bijeenkomst richtte elk der aanwezigen in een korte toe spraak het woord tot de jubilaris, die als blijk van waardering o. m. een boor- standaard met hulpstukken voor een boormachine in ontvangst mocht nemen. Bijgaande foto toont hoe de heer Ph. W. Fröh lich, chef Bedrijfsbureau, de heer Balvert (links) de bekende enveloppe met inhoud overhandigt. Vrijdag 7 mei werden in de Raads- kelder te Rotterdam twee zilveren ju bilarissen tegelijk gehuldigd. Het wa ren de heer G. J. F. de Kroon, onder chef van de afdeling Brouwen-alge- meen, en de heer J. F. L. Jansen van de Kwaliteitsdienst. De heer De Kroon trad op 7 mei 1946 als brouwmeester in dienst van brou werij 'De Sleutel' in Dordrecht. Vóór de officiële overname van dit bedrijf door Heineken in 1969 was er al vanaf 1955 een nauwe samenwerking. Ir. J. M. van Rossem, die hierdoor regel matig tussen Rotterdam en Dordrecht heen en weer reisde, had uit die tijd heel goede herinneringen aan de con tacten met 'De Sleutel' en met de heer De Kroon in het bijzonder. Chef van de lagerkelder, de heer Smit, zei veel bewondering voor het aanpas singsvermogen van de heer De Kroon te hebben, voor wie de overplaatsing in 1969 van Dordrecht naar Rotterdam toch wel een flinke omschakeling be- 1. De heer De Kroon (links) ontvangt een cadeau van zijn chef, de heer Smit. 2. De heer Jansen tijdens zijn dankwoord. tekende, temeer daar hij tot de niet meer zo jeugdigen behoorde. De heer Smit overhandigde de heer De Kroon een envelop met inhoud namens het personeel. De tweede jubilaris, de heer J. F. L. Jansen kwam op 9 mei 1946 de bot telarij-gelederen van Heineken verster ken. Van november 1962 tot november 1965 werkte hij in de gistkelder en vanaf november 1965 bij de kwaliteits dienst. De heer Jansen was destijds de eerste in de Rotterdamse brouwerij, die het VAPRO-diploma behaalde. Na een toespraak van de heer J. Plat, de chef van de heer Jansen, overhan digde deze de jubilaris namens het personeel een envelop met inhoud. Uit Amsterdam was de heer G. J. Pot hoven gekomen om de heer Jansen namens de collega's uit Amsterdam en Den Bosch van harte geluk te wensen. Beide jubilarissen werden door de heer Van Rossem gedecoreerd met de jubileumspeld, waarbij hen ook de gebruikelijke gratificatie werd over handigd. De heren De Kroon en Jansen besloten hun gezamelijke receptie met welgemeende woorden van dank. Vrijdagmiddag 23 april werd op de vestiging Mauritskade het 25-jarig dienstjubileum gevierd van de heer A. Wilhelmus. De jubilaris, die als een plezierig collega bekend staat, kwam op 24 april 1946 als bijrijder op de afdeling Expeditie in dienst, maar werd al spoedig (in 1948) over geplaatst naar de legkelder, waar hij aanvankelijk als sloeper, later als bier- pomper werkzaam was. Vanaf 1950 heeft de jubilaris verschillende func ties bekleed in de mouterij, waar hij thans nog steeds als trommelmouter werkzaam is. De vele sprekers, waaronder Ir. W. F. Schipper, Ir. L. A. Ch. Rottier, de heer F. Falkenhagen, de heer P. L. Land- graaff en de heer J. C. Gans, onder streepten allen de vreugde, waarmee de heer Wilhelmus zijn werk iedere dag met uiterste nauwgezetheid ver richt had en lieten hun gelukwensen veelal vergezeld gaan van cadeaus. Ir. Schipper (rechts) speldt het jubileuminsigne op bij de heer Wilhelmus. 17

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 17