sluiten Vijf Bossche zendamateurs zijn het weekeinde van 7 maart vierentwintig uur lang in touw geweest op het hoog ste punt van de Heinekenbrouwerij aan de Rietveldenweg, te weten het 42 meter hoge Dienstengebouw, van waar uit zij deelnamen aan een Europese wedstrijd voor gelicenseerde radio zendamateurs. Het waren de heren J. de Bie, bij Heineken werkzaam op de afdeling Meet- en regeltechniek, E. Vledder, Districtsleider Thuisver- bruik, W. Rayman, W. Bos en P. de Becker, die hun uitgebreide apparatuur, inclusief twee enorme antennes, op de hoogste verdieping geïnstalleerd had den om onder zo gunstig mogelijke condities te kunnen werken. Tijdens deze contest - een soort com petitie van vier wedstrijden, die in maart, mei, juli en september worden gehouden - was het de bedoeling om met de beschikbare apparatuur een in afstand zo ver mogelijk verwijderd aantal Europese zendamateurs te be reiken. Zaterdag 6 en zondag 7 maart werd er door de Bossche 'bemannings leden' onder meer contact gemaakt met mede-hobbyïsten uit Engeland, Duitsland, België en Frankrijk, maar verbindingen met landen als Zweden, Zwitserland en Denemarken, waarop men gehoopt had, bleven uit. Ondanks de zware concurrentie - on der meer van de crew van de Techni sche Hogeschool in Eindhoven, die met haar antennes een hoogte van 65 meter haalde bereikte de 'Heineken- ploeg' na deze eerste wedstrijd een vierde plaats. Behalve voor de nodige rivaliteit, zorg den de vijf Bosschenaren door hun deelname voor een aardige publiciteit. De kaart namelijk, waarmee de ge maakte verbindingen bevestigd wor den, was bij deze contest een ansicht kaart van de Bossche brouwerij, waar van er - dankzij de ongeveer 155 verbindingen, die tijdens deze eerste wedstrijd tot stand werden gebracht - ook zo'n 155 door geheel Europa ver zonden werden. De ongeveer 3000 gelicenseerde zend amateurs in Nederland (die deze zend machtiging van de Minister van Ver keer en Waterstaat ontvangen en daarvoor een examen voor de PTT af moeten leggen) hebben voor het me rendeel een bepaalde golflengte toe gewezen gekregen en houden daarop verschillende malen per jaar dergelijke zendwedstrijden. Mét de heer Vledder hopen wij, dat de in verbindingen veel gehoorde uit spraak betreffende de 'Heineken-be- manning: 'the crew on the top of the Heineken-building' in september enigs zins gewijzigd zal zijn in: 'the crew on the top of the contest', ofwel: 'de Heineken-bemanning heeft de wedstrij den gewonnen 1. Ir. A. K. E. ten Bruggen Cate 'praat' het station PA O Bl/p, officiëel de 'lucht' in. Links van hem de heer Vledder. 2. Een deel van de 'crew' van het station: v.l.n.r. de heren W. Rayman, J. de Bie en E. Vledder. 10

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 10