Jaarfeest Rotterdam was oer-gezellig J. P. RIJNBENDE GEHULDIGD JHR. M. W. F. BOREEL NAAR BRUSSEL Zaterdagavond 6 maart werd in de De Doelen te Rotterdam de jaarlijkse feestavond gehouden, die evenals in voorgaande jaren een groot aantal belangstellende brouwerijmedewerkers bijeen had gebracht. De avond werd om 8 uur geopend door de heer J. Oosterbroek, die alle aanwe zigen, in het bijzonder de jubi larissen, van harte welkom heet te. Tevens deed hij de medede ling, dat het jaarfeest 1972 weer gepland was in het, inmid dels vertrouwde, Palace Hotel. Hierop kreeg het publiek een wervelende show voorgescho teld, waarin de hoofdrollen wa ren toebedeeld aan conferancier Frans Vrolijk en het T.V.-duo De Mounties. Behalve op hun humoristische sketches, die veel succes oogstten, werd het pu bliek vergast op de prestaties van tal van andere bekende artiesten, zoals Ronnie Tober; The Hadorijs, die een nummertje 'Piste' weggaven; het charmante duo Saskia en Serge; een vrou welijke goochelaar, Alice Willi ams, die hiermede aantoonde in hoeverre de emancipatie in de wereld van het 'Variété' is door gedrongen; Tonny Bakkenes met zijn trio, die een medley van meezingers op de accordeon ten gehore bracht en nog vele ande ren. Na het programma, dat om 11.15 was afgelopen, was er in twee zalen gelegenheid om, het zij op de muziek van Cas Oost- hoeks orkest (zo langzamer hand het huisorkest van de brouwerij in Rotterdam), hetzij op de klanken van Herman van Kekums beatformatie, de been tjes te strekken. Jammer was, dat laatstgenoemde groep, die velen in beweging wist te bren gen, veel en lang pauze hield, hetgeen toch wel goed van pas kwam voor hen die zich nog wel 'erg jong voelden, maar niet meer zo jong waren'. Diep in de nacht kwam eerst een einde aan deze geslaagde avond, toen men voldaan de lege bonnenboekjes in de pa piermanden deponeerde en zich huiswaarts liet vervoeren. De heer J. van der Werf aan het 'grote wiel' van het draaiorgel. Een bekende figuur in de Hore ca Afdeling, de heer J. P. Rijn bende, vierde op 15 februari zijn 25-jarig dienstjubileum. Op deze gedenkwaardige dag werd de jubilaris, vergezeld van zijn echtgenote en naaste familie leden, door de Groepsdirekteur Horeca, de heer P. Kranenberg, in de Commissarissenkamer aan de vestiging Mauritskade ont vangen. Tevens waren de Ge westelijke Verkoopleider, de heer K. van de Hoeven, de Dis- triktsverkoopleider, de heer B. J. Leereveld, de Chef Plaatse lijke Personeeldienst, de heer F. U. Verver en de heer A. Kroon aanwezig. Nadat de heer Verver mevrouw Rijnbende in de bloemen had gezet, overhandigde de heer Kranenberg de bij het jubileum behorende enveloppe met in houd en het gouden horloge. Hij verzocht mevrouw Rijnbende haar echtgenoot met de gouden speld te decoreren. Tijdens het ongedwongen sa menzijn vertelde de heer Rijn bende, dat hij, na eerst werk zaam te zijn geweest bij de firma Harteveld, in 1946 in dienst trad bij de brouwerij als inspecteur voor het rayon Amsterdam - Rotterdam -Utrecht. Nog steeds zit hij in de verkoop. De jubilaris is thans speciaal belast met de Cadi verkoop in Nederland, hetgeen met zich meebrengt, dat hij veel in de militaire gemeenschap verkeert. (Als wij goed zijn ingelicht heeft de jubilaris sinds zijn in diensttreding met de fiets, trein en auto ruim IV2 miljoen kilometer afgelegd.) Onder het genot van een glas bier kwa Hiermede wordt ter kennis ge bracht dat Jhr. M. W. F. Boreel per 1 maart 1971 is overgegaan van de Divisie Commercie Ne derland naar de Groep Buiten landse Belangen van de Inter nationale Divisie. Jhr. Boreel zal bij Ibecor S.A. te Brussel worden gedeta cheerd. Hij zal zich gaan bezig houden met de marketingproble- men ten behoeve van de brou werijen waaraan Ibecor S.A. diensten verleent. men de verhalen los en in vogel vlucht passeerden de 25 jaren de revue. Nadat de oudste zoon, mede namens zijn broer en zuster, zijn vader dank had gebracht voor het goede voorbeeld, dat hij steeds geweest was, werden de festiviteiten verplaatst naar de Gijsbreghtkelder. Hier werd de familie Rijnbende met een luid applaus door de talrijke aanwezigen ontvangen, waarop de heer Kroon iedereen hartelijk welkom heette en me dedeling deed van de binnen komst van enige gelukstelegram men en een felicitatie per telex van de heer J. van der Werf, voorzitter van de Commerciële Divisie. Hierna gaf hij het woord aan de eerste spreker, de heer P. Kranenberg. Deze bracht naar voren, dat het hem niet moeilijk viel aan dit jubileum enige woorden te wij den, daar hij de jubilaris al on geveer 25 jaar kende. Deson danks was het voor hem nog steeds een vraag hoe de heer Rijnbende het in zijn beginperi ode klaar speelde zoveel klan ten te bedienen. Nadat hij de staat van dienst van de jubilaris had toegelicht, ging hij verder: 'U bent nu 25 jaren in dienst en achter de gegevens, die ik zo juist opsomde, gaan Uw mense lijke en zakelijke trekken schuil. Een van de meest markante in drukken, die U steeds op mij maakte, was de grote inzet, die U altijd toonde. Zó groot was die inzet, dat wij U wel eens af moesten remmen. Zakelijk hebt U het - ook in de nieuwe opzet - bijzonder goed gedaan. Nimmer ontvingen wij een klacht over U. U staat bekend als een kundig en integer man. Uit het feit, dat hier zoveel mensen aan wezig zijn, moge blijken, dat U ook als mens veel waardering ondervindt'. De heer Kranenberg besloot zijn toespraak met de jubilaris na mens de Raad van Bestuur te danken voor alles wat hij voor Amstel en Heineken had ge daan, waarbij hij tevens de echt genote van de heer Rijnbende betrok. Hierna sprak de heer B. J. Lee reveld, die zijn toespraak begon met de jubilaris honorair de ti tel 'Legeraalmoezenier' toe te kennen. 'Steeds als U van Uw werk terugkwam', aldus spre ker, 'vertelde U met veel humor, dat U weer een aantal mensen het Amstelgeloof had bijge bracht. De fusie had voor U geen problemen; ook het Hei- nekengeloof bracht U met even veel gemak rond'. Verder bracht de heer Leere veld naar voren, dat de jubilaris een man is, die van vroeg tot laat op weg is voor de belangen van de brouwerij en hij stelde hem ten voorbeeld aan de jon geren. Alvorens de jubilaris na mens zijn collega's als blijk van dank en waardering een stereo platenspeler te overhandigen, dankte hij mevrouw Rijnbende voor de onontbeerlijke steun, die zij altijd voor haar man is ge weest. Namens meerdere collega's van de Militaire Tehuizen te Har derwijk, sprak de heer E. Bre- kelmans zijn erkentelijkheid uit voor de prettige samenwerking en de goede adviezen welke zij altijd van de jubilaris mochten ontvangen. Hierna beklom de jubilaris het spreekgestoelte en op de hem eigen wijze bedankte hij voor de telegrafisch en per telex ont vangen gelukwensen, terwijl hij tevens de verschillende sprekers dank bracht voor de tot hem gesproken woorden en de aan wezigen voor de ontvangen ca deaus en grote belangstelling. Hij besloot met de woorden: 'Voor mij is er alle reden tot feestvieren. 25 Jaar bij deze onderneming te werken is voor mij een voorrecht. In ons vak is de bezieling van een missio naris en de slagvaardigheid van een veldheer nodig. Niet alleen leefde U mee met mijn zake lijke successen, maar ook bij de ziekte van mijn echtgenote gaf U blijk van Uw belangstelling. Mijn welgemeende dank daar voor.' Van de hierna geboden gelegen heid om de jubilaris te felicite ren werd een druk gebruik ge maakt, waarna men nog enige tijd gezellig bij elkaar bleef. 3

Vers van 't Vat | 1971 | | pagina 3